Ватерполо

Билтен посљедњег дана 3. ”Борац купа”: Сребро Борчевој U-18 селекцији

На Градском олимпијском базену у Бањалуци у недјељу је завршен 3. ”Борац куп”, који је ове године окупио 21 екипу у двије старосне категорије (U-16 и U-18).

Посљедњег дана турнира, у конкуренцији за играче испод 16 година играни су мечеви за пласман а шампионски трофеј је освојио Партизан, који је у финалу савладао новосадску Војводину резултатом 10:6. Бронза је припала ватерполистима Триглава, који су резултатом 4:14 савладали Борац.

Ипак, да бар једна медаља остане у граду на Врбасу, побринули су се играчи Борца испод 18 година, који су дошли до сребра, захваљујући побједи у кључном дуелу против Камника (11:8).

Резултати утакмица трећег дана 3. ”Борац купа”

U-16 (утакмице за пласман)

Разигравање за 13. и 14. мјесто: Бечеј – Копер 8:12

Разигравање од 9. до 12. мјеста: Љубљана 2 – Лошињ 11:9, Barracudas Nürnberg – Марсонија 16:10

Разигравање од 5. до 8. мјеста: Цриквеница – Љубљана 4:16, КВК Раднички – Младост 13:2

U-18 (четврто и пето коло)

Борац – Barracudas Nürnberg 12:12, Нови Београд 11. април – Ravena Pallanuoto 15:5, Камник – Бечеј 7:11, Бечеј – Нови Београд 11. април 7:10, Борац – Камник 11:8, Ravena Pallanuoto – Barracudas Nürnberg 2:12