У првој званичној утакмици у новој такмичарској сезони одбојкаши Борца су на гостујућем терену у Градишци савладали истоименог домаћина резултатом 2:3 и пласирали се у полуфинале Купа Републике Српске. Прва два сета припала су домаћим играчима, али су у наставку меча изабраници Саше Рендића заиграли неупоредиво боље и сасвим заслужено први стигли до изједначења на 2:2, а касније и до коначне побједе.
Како рекосмо, прва два периода ријешили су домаћини и то резултатоима 25:21 и 25:22. У трећем сету Борчеви одбојкаши стекли су предност од шест поена (12:18), коју су до краја тог дијела игре и увећали до коначних +10 (15:25). У четвртом сету Борац је водио резултатом 6:13 и поново лако ријешио и тај период, овог пута резултатом 20:25, док је у одлучујућем петом сету било 11:15.
Поред Борца, наступ у полуфиналу избориле су још и екипе бијељинског Радника, Гацка и брчанске Младости.
Прву утакмицу у склопу Премијер лиге одбојкаши Борца одиграће 3. или 4. октобра на домаћем терену против Љубиња-Банком.
(борац-спорт)



















