Голом Угљеше Радиновића из 10. минута фудбалери Борца савладали су приједорски Рудар и стигли до треће гостујуће побједе у текућој сезони, којом су према ријечима помоћног тренера Зорана Драгишића, ухватили не посљедњи воз, него посљедњи вагон и купе у борби за очување премијерлигашког статуса.
– Видјела се спутаност код наших играча због важноси утакмице, док је са друге стране Рудар био растерећен и у многим сегментима игре равноправан противник. Нама је ова утакмица била не посљедњи воз, него буквално посљедњи вагон и купе за опстанак у Премијер лиги. Што се тиче саме утакмице, након нашег гола Рудар је диктирао темпо и био знатно бољи. У другом полувремену смо и ми помјерили нашу посљедњу линију даље од гола и покушали да их изненадимо притиском на њихове штопере и задњег везног играча Милутиновића, те смо створили неке прилике које нисмо успјели да искористимо. На крају, желим да се захвалим Фудбалском клубу Рудар, стручном штабу и играчима на фер и коректној игри – рекао је помоћни тренер Борца Зоран Драгишић на конференцији за новинаре одржаној непосредно након крајишког дербија.
(борац-спорт)


















