Три дана након блиједе партије у Сарајеву, „бункера“ и „зихерашке“ тактике коју је против Жељезничара поставио Велимир Стојнић, фудбалере бањалучког Борца очекује нови тест. Бањалучани данас, у оквиру седамнаестог кола Премијер лиге, гостују у Требињу, одакле се нису често враћали уздигнуте главе.
Када су у питању међусобни дуели у Премијер лиги на стадиону „Полице“, традиција, најблаже речено, није на страни Борца: „црвено-плави“ су само једном успјели да освоје бод у граду на Требишњици и то у сезони 2004-05, када је тадашња екипа, под вођством Зорана Смилеског, дошла до бода (0:0) – у осталих шест првенствених мечева Борац је поражен.
Негативна традиција данас мора да се прекине и то из више разлога: навијачи још осјећају горак укус у устима након лоше партије Борца у првој утакмици полуфинала Купа, а други узастопни пораз само би додао со на рану. Ипак, што је још важније, нови неуспјех већ би упалио свјетла за узбуну: врло лако би могло да се деси да Борац након другог прољећног кола падне на пету позицију, која не води у европска такмичења, и то пред серију изузетно тешких мечева: дерби са Широким Бријегом у Бањалуци, гостовање у Приједору, па реванш утакмица полуфинала Купа…
Стога, у мислима треба да буде само побједа – само нова три бода, уз неупоредиво бољу игру него што је то било у сриједу, могу да поправе утисак са „Грбавице“. Борац, по оцјенама многих, има најјачи тим у лиги, крајње је вријеме да се то покаже и на терену…
(борац-спорт)



















