Пораз рукометаша у Љубушком

Рукометаши Борца забиљежили су протеклог викенда први пораз у текућој сезони Премијер лиге БиХ изгубивши у дербију полусезоне од Извиђача у Љубушком резултатом 23:21.

Уводни минути меча, одиграног пред 2000 гледалаца, припали су домаћој екипи која је везала три гола, а први погодак за Борац постигао је Срђан Мијатовић у седмом минуту. На одмор између два полувремена отишло се при предности домаће екипе од четири гола (13:9), да би у уводу наставка вођство Љубушака износило шест голова (17:11).

Борац се након тога буди и серијом 4:0 прилази домаћима на два корака (17:15), што приморава стратега Извиђача Силвија Ивандију да затражи минут одмора. Послије истог, “скаути” вежу два гола за 19:15, на шта Борац одговара серијом 3:0 за 19:18. Борчеви рукометаши заостајали су један корак за домаћима и у 59. минуту (22:21), али је у посљедњем минуту 23. гол за Извиђач постигао Калуђеровић и отклонио дилеме око коначног исхода.

У наредном колу Борац ће у дворани Борик угостити екипу височке Босне.