Прва побједа Борца у новој сезони: Радник имао 0:2 у Бањалуци, црвено-плави тријумфовали резултатом 4:3!

Борац је, послије преокрета у дуелу са Радником, стигао до прве овосезонске побједе у м:тел Премијер лиги БиХ!

Тим који тренира бивши тренер црвено-плавих  Владо Јагодић шокирао је играче и навијаче Борца, постигавши два гола у прва три минута.

Оба су била дјело Бојана Марковића, који се налази на позајмици из Борца у Раднику – али је већ до краја првог дијела наш тим успио да преокрене ствари!

Погађали су Ђорђе Ћосић (21.), Стојан Врањеш (32.) и Горан Закарић (45+1.), да би свој други гол на мечу Врањеш, који је вечерас наступио 200. пут у дресу Борца, постигао са ”креча” у 62. минуту.

У надокнади другог дијела, Драгиша Ристановић је смањио минус и поставио коначних 4:3.

Након ове побједе, Борац је на осмом мјесту уз шест бодова, а након двонедјељне паузе, гостоваће у Тузли екипи Слободе.

БОРАЦ – РАДНИК 4:3

стријелци: 0:1 Марковић (2.), 0:2 Марковић (3.), 1:2 Ћосић (21.), 2:2 Врањеш (32.), 3:2 Закарић (45+1.), 4:2 Врањеш (пенал, 62.), 4:3 Ристановић (90+2.), стадион: Градски, гледалаца: 1800, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Н. Дујаковић, Врањеш (Борац), Батар (Радник).

БОРАЦ: Павловић, Узелац, Бегић, Ћосић (од 90. минута Субић), Си. Дујаковић, Војновић, Н. Дујаковић (од 81. минута Мелег), Врањеш, Кулашин (од 63. минута Чавић), Мораитис (од 63. минута Лукић), Закарић (од 81. минута Вушуровић). Тренер: Немања Миљановић.

РАДНИК: Аљкановић, Никић, Батар, Сушић (од 65. минута Васић), Урошевић, Ристановић, Шарић (од 46. минута Гајић), Тахрић, Марковић (од 65. минута Хасукић), Ђурић (од 46. минута Тодоров), Пантелић (од 84. минута Новак). Тренер: Владо Јагодић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)