Звијезда 09 шокирала Борац – па примила четири гола! Нови тријумф црвено-плавих

Борац је наставио низ побједа у свим такмичењима и продужио га на четири утакмице!

Црвено-плави су вечерас, у мечу шестог кола Премијер лиге БиХ, тријумфовали над Звијездом 09 резултатом 4:2, након што су се у првом полувремену суочили са минусом од два гола.

Тим из етно-села Станишићи шокирао је црвено-плаве у првом полувремену погоцима Петра Караклајића у 29. и Салимана Кајодеа у 38. минуту, али су се црвено-плави у меч вратили на вријеме.

У претпосљедњем минуту је Јаков Благаић погодио из слободног ударца, па се на одмор отишло уз минус од једног гола, да би у другом полувремену тим Винка Мариновића креирао потпуни преокрет.

Благаић је након грешке дефанзивца Младена Јутрића и у 53. минуту изједначио резултат, а онда је на сцену ступио Немања Михајловић, двоструки асистент, који је ”спаковао” поготке Милану Макарићу у 55. и Хозеу Рикарду Кортесу у 67. минуту за коначних 4:2.

Ипак, утисак утакмице свакако је повратнички деби Срђана Граховца, који је на терен Градског стадиона крочио четири минута прије посљедњег гола и одмах по уласку у игру задужио капитенску траку.

У Премијер лиги БиХ сада ступа репрезентативна пауза од двије недјеље, али Борац ће имати премијерлигашке обавезе прије истека исте, с обзиром на то да га 13. септембра на ”Пецари” против Широког Бријега очекује заостала утакмица првог кола.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 4:2

стријелци: 0:1 Караклајић (29.), 0:2 Салиман (38.), 1:2 Благаић (44.), 2:2 Благаић (53.), 3:2 Макарић (55.), 4:2 Кортес (67.), стадион: Градски, гледалаца: 1100, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Караклајић, Дамјановић (Звијезда 09).

БОРАЦ: Мијатовић, Ћелић, Фићовић (од 79. минута Пишек), Макарић (од 79. минута Врањеш), Барски, Кортес, Ерера Кардона, Квржић, Благаић (од 63. минута Граховац), Шушић, Михајловић (од 79. минута Хреља). Тренер: Винко Мариновић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Дамјановић, Јанковић, Томановић, Раца (од 57. минута Ђорђевић), Блажевић (од 65. минута Даноски), Јутрић, Рачић (од 57. минута Поњевић), Годсвил, Миловановић (од 85. минута Гаврић), Караклајић, Салиман (од 85. минута Савић). Тренер: Михајло Јурасовић.