Рукомет

Зрињски тријумфовао у ”Борику”, Борцу остале теоретске шансе за одбрану титуле

Рукометаши Борца поражени су вечерас у дворани Борик, у дербију 16. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине, пред близу 1500 гледалаца од мостарског Зрињског резултатом 22:23, чиме су шансе за одбрану шампионске титуле свели на минимум, с обзиром да 10 кола до краја такмичења заостају 12 бодова за лидером Вогошћом, којој гостују у сљедећој рунди.

Првих 15 минута првог полувремена припало је изабраницима Бојана Унчанина, који су у том периоду успјели да стекну предност од три гола у односу на гостујући тим (4:1, 7:4). Међутим, од средине првог дијела, одбрану за одбраном почео је да биљежи први чувар мреже “племића” Горан Анђелић, који је сјајним интервенцијама уливао сигурност саиграчима који су преузели контролу над игром и резултатом и дошли до плуса од 3 гола (8:11), а на паузу између два полувремена отишли при одстојању од два корака у односу на наш тим (10:12).

У наставку меча, на паркету Борика водио се рат за сваки гол, и једна и друга екипа стицале су минималну предност у одређеним тренуцима, док се у посљедњи минут ушло при резултату 22:22. 45 секунди прије краја меча мрежу Борца је из свог јединог шута затресао Мислав Гргић, а у преосталом времену црвено-плави, нажалост, нису успјели да угрозе споменутог Анђелића.

Најефикаснији појединац у екипи Борца био је Дејан Унчанин са 9 голова, док се код гостију истакао Ведран Делић са 8 голова.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 22:23 (10:12)

Дворана: ”Борик”, гледалаца: 150, судије: Маид Катанић и Недим Липа (Сарајево), делегат: Здравко Петковић (Љубушки), седмерци: Борац 7 (5), Зрињски 4 (3), искључења: Борац 4 минута, Зрињски 6 минута.

БОРАЦ: Беширевић, Унчанин 9 (5), Ђурђевић 1, Херцеговац 1, Даничић 1, Мијатовић 4, Љубишић (10 одбрана, 1 седмерац), Бубић, Суботић, Њежић 2, В. Кнежевић, Марић 2, Ћелић 2, Буљина, Ћеранић, Јовановић. Тренер: Бојан Унчанин.

ЗРИЊСКИ: Џиџић, Вистороп 5, Звонимир Доко, Делић 8 (3), Мандарић, Анђелић (16 одбрана, 1 седмерац), Ивановић, Бабић 1, Козина (1 одбрањен седмерац), Марић 2, Кожуљ 4, Гргић 1, Кордић 1, Шољић 1, Павловић. Тренер: Горан Ловрић.