Зиљкић припремао, Кајкут погађао – Борац на бод од лидерске позиције!

Фудбалери Борца зимску паузу у Премијер лиги БиХ провешће на трећем мјесту, удаљени само бод од лидерске позиције! ”Црвено-плави” су јуче у посљедњој јесењој рунди резултатом 2:1 савладали тузланску Слободу и бодовно се изједначили са другопласираним Жељезничаром (35), док је на врху Сарајево уз бод више од наведеног двојца.

Играо се пети минут када су изабраници Бранислава Крунића стекли резултатску предност. Алмедин Зиљкић је извео корнер са десне стране, а највиши у скоку испред голмана Николе Лакића био је Саша Кајкут, који је ударцем главом постигао свој пети гол за Борац у премијерлигашким мечевима са Слободом на Градском стадиону.

Актери су били исти и у првом минуту другог дијела, када је наш тим удвостручио предност. Зиљкић је на лијевој страни предриблао двојицу фудбачера Тузлака, Аднана Салиховића и Омара Пршеша, а потом послао лопту у средину за Кајкута, који практично рутински погађа за 2:0.

У 76. минуту пулени Миленка Бошњаковића су поентирали преко Дејана Узелца и тако постали први тим који је успио да погоди црвено-плаву мрежу на Градском стадиону још од утакмице са Вележом 29. септембра (нису у томе успјели Жељезничар, Тузла City, Радник и Зрињски).

Међутим, до краја меча нису добили нову шансу да угрозе Младена Лучића, па је на семафору остало 2:1, захваљујући чему је Борац, подсјетимо, након 19 кола на једној од позиција која након 33 рунде води на европску сцену.

БОРАЦ – СЛОБОДА 2:1

стријелци: 1:0 Кајкут (5.), 2:0 Кајкут (47.), 2:1 Узелац (76.), стадион: Градски, гледалаца: 3500, судија: Горан Параџик (Љубушки), жути картони: Ристић, Узелац, Омеровић (Слобода).

БОРАЦ: Лучић, Волков, Јовановић, Кајкут (од 78. минута Вујаклија), Црнов (од 59. минута Јакуповић), Даниловић, Ћосић, Милутиновић (од 83. минута Радуловић), Дујаковић, Врањеш, Зиљкић. Тренер: Бранислав Крунић.

СЛОБОДА: Лакић, Јусић, Хоџић, Салиховић (од 63. минута Ристић), Узелац, Пршеш, Бекрић, Иветић, Ливанчић, Бекић (од 76. минута Алић), Мујагић (од 63. минута Максимовић). Тренер: Миленко Бошњаковић.