Куглање

Завршена Премијер лига БиХ у куглању: Ревита одбранила титулу, Борац четврти

Куглаши Борца такмичење у Премијер лиги БиХ за сезону 2018-19 завршили су на четвртом мјесту, које су заузимали и на крају првог дијела сезоне. Направљен је тим резултатом резултатски помак у односу на сезону 2017-18, када су црвено-плави након 22 кола освојили пету позицију.

У прошлој сезони Борац је стигао до златне медаље у Купу Републике Српске и сребрне у Купу БиХ. У овој, није поновљен тај успјех: пласман на финални турнир Купа Републике Српске није изборен, те самим тим Борац аутоматски није био у прилици да учествује на финалном турниру Купа БиХ, који се одржава предстојећег викенда.

Куглашима Борца сада, након завршене бх. сезоне, остају припреме за традиционални међународни NBC турнир, који се одржава 20. априла у куглани бањалучког храма спорта. Поред црвено-плавих, бањалучкој публици ће се представити скопски Макпетрол, београдска Црвена звезда и селекција 2019, састављена од најбољих куглаша из Србије који су актуелни шампиони свијета.

Титулу шампиона БиХ одбранила је бањалучка Ревита, која је за 22 кола освојила 55 бодова, два више од какањског Рудара. Ревита је у јануару преузела трофеј Купа Републике Српске, а биће у прилици да првог викенда у априлу на домаћем терену, у куглани дворане Борик, освоји и троструку круну.