Завршена Елитна лига: Пионири шести, кадети пети на крају сезоне

Пионири и кадети Борца уписали су пораз и реми у дуелима са Жељезничаром у оквиру посљедњег, десетог кола Елитне лиге.

Пионирска екипа поражена је резултатом 4:2, а стријелци за наш тим били су Ђорђе Ботић и Марко Врховац.

Кадети су, са друге стране, повели у 49. минуту голом Луке Дрче, али су ту предност испустили у другом минуту надокнаде.

Пионири Борца завршили су Елитну лигу на посљедњем, шестом мјесту са 43 бода, док су кадети заузели пету позицију, са 56 бодова.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 4:2

стријелци: 1:0 Куловац (4.), 2:0 Саџак (24.), 3:0 Саџак (28.), 3:1 Ботић (31.), 4:1 Зеничанин (34.), 4:2 Врховац (52.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, судија: Никола Тешановић (Источно Сарајево), жути картони: Максимовић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Шишић, Шемдин, Баримац, Куловац, Саџак (од 47. минута Гушић), Бабић (од 47. минута Камберовић), Карић, Пуљић (од 36. минута Шабић), Маља (од 47. минута Дугић), Мршо (од 22. минута Бајрић), Зеничанин. Тренер: Адмир Дервиши.

БОРАЦ: Кузмић, Шикањић, Ступар, Врховац, Максимовић, Стрика (од 36. минута Ћорић), Ђајић, Стојичић (од 42. минута Мишић), Марчетић (од 36. минута Ивановић), Кнежевић (од 36. минута Ковачевић), Ботић (од 67. минута Босанчић). Тренер: Милан Озрен.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 1:1

стријелци: 0:1 Дрча (49.), 1:1 Хусић (90+2.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, судија: Адмир Мусић (Храсница), жути картони: Ефендић (Жељезничар), Јотић, Моцоња (Борац), црвени картон: Данило Моцоња (Борац, 81. минут).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Бјелица, Дурић (од 66. минута Вукас), Бучан (од 77. минута Кустура), Хусић, Каришик (од 62. минута Ђоно), Пајтак, Кочевић, Омерагић (од 46. минута Хркало), Брковић, Ефендић (од 77. минута Хаџић). Тренер: Фадил Жерић.

БОРАЦ: Војводић, Босанчић, Николић (од 73. минута Рендић), Дрча, Макарић, Сарић (од 70. минута Самарџија), Моцоња, Јотић (од 85. минута Илић), Даничић (од 87. минута Делкић), Бабић (од 79. минута Плавшић), Вајзовић. Тренер: Предраг Мајкић.