Завршен наступ у Купу БиХ

Јуниори Борца поражени су и од мостарског Зрињског и у другој утакмици полуфинала Купа БиХ, одиграној данас на помоћном терену Градског стадиона. Након су у Мостару тријумфовали резултатом 3:0, Мостарци су данас забиљежили побједу резултатом 1:2, те ће у финалу, које је заказано за 8. мај, укрстити копља са Крупом или Широким Бријегом, који ће сутра одиграти своју реванш утакмицу. Први дуел, чији је домаћин био Широки Бријег, завршен је резултатом 4:1.

Гостујући састав је у првом полувремену, за само шест минута, стекао предност од два гола. Играо се 29. минут када је прекршај за једанаестерац начинио голман Амар Бајић, а сигуран реализатор истог био је Тео Розић. У 35. минуту након прекида и центаршута са лијеве стране, голман нашег тима је успио да “избоксује” лопту, али је иста стигла до Ивана Бошњака, који прецизним ударцем “цијепа” мрежу за 0:2.

Наш тим је преполовио заостатак већ на старту другог дијела, односно у 47. минуту, када је Немања Бургић побјегао свом чувару и пребацио голмана трећепласираног тима јуниорског шампионата Војина Савића. Испоставило се да је то био и посљедњи погодак на данашњој утакмици, а мора се признати да Драгишићеви изабраници у другом полувремену нису били ни миљеници среће јер је чак три пута погођена статива (Борис Јагодић два пута и једном Немања Бургић).

Након елиминације из Купа БиХ, Борчеви јуниори се сада враћају обавезама у Премијер лиги БиХ, у којој седам кола прије краја заузимају 11. мјесто на табели. Прилику да поправе пласман имаће у недјељу од 13 часова, када у Бањалуку долази десетопласирана Младост, док ће Борац пред домаћом публиком играти и у 21. колу, када ће угостити бијељински Радник.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:2 (0:2)

стријелци: 0:1 Розић (пенал, 29.), 0:2 Бошњак (35.), 1:2 Бургић (47.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Едис Зукић (Тузла), жути картони: Дубравац, Бајић, Бамбураћ (Борац), Бошњак (Зрињски).

БОРАЦ: Бајић, Дубравац (од 46. минута Граховац), Ненад, Арсић (од 79. минута Јаворац), Турањанин (од 60. минута Јагодић), Курузовић, Мартић (од 46. минута Бамбураћ), Милутиновић, Бановић, Мирчић (од 46. минута Бургић), Вукобратовић. Тренер: Зоран Драгишић.

ЗРИЊСКИ: В. Савић, Шуњић, Дураковић, Џида (од 69. минута Кордић), И. Савић (од 57. минута Јовановић), Бошњак, Љубић, Розић (од 63. минута Цвитановић), Хајдаревић (од 69. минута Домђонај), Бибер, Бандић (од 81. минута Машић). Тренер: Ненад Гагро.