Футсал

За крај – ”петарда” у градском дербију! Шампионски Борац још једном потврдио доминацију

За крај шампионске сезоне у Првој лиги Републике Српске – ”петарда” у градском дербију!

Футсалери Борца тријумфовали су над екипом Полицајца резултатом 1:5 у бањалучком дербију посљедњег, 14. кола Прве лиге Републике Српске и сезону завршили са 34 бода (11-1-2), осам више од најближег пратиоца, Жељезнице из Трнова.

У мечу са ”полицајцима” Борац је повео у деветом минуту аутоголом Желимира Ђукарића, да би Игор Мирковић пет минута касније удвостручио предност. Мирковић је у 23. минуту другим голом на мечу одвео Борац до 0:3, Саша Гламочић је минут касније смањио минус домаћих, да би Борац до краја меча постигао још два гола, преко Драгана Сремца (36.) и Ивана Иванагића (38.), за ”експлозију петарде” у Бањалуци.

ПОЛИЦАЈАЦ – БОРАЦ 1:5

стријелци: 0:1 Ђукарић (аутогол, 9.), 0:2 Мирковић (14.), 0:3 Мирковић (23.), 1:3 Гламочић (24.), 1:4 Сремац (36.), 1:5 Иванагић (38.), дворана: Борик, гледалаца: 20, први судија: Жељко Драгојевић (Бањалука), други судија: Дејан Стјепановић (Бањалука), трећи судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: – .

ПОЛИЦАЈАЦ: Станивуковић, Татић, Верић, Гламочић, Вучић. Још су играли: Галић, Видовић, Бекић, Ђукарић. Тренер: Никша Глигић.

БОРАЦ: Радовић, Зец, Савић, Јанковић, Каурин. Још су играли: Пејичић, Сремац, Мирковић, Иванагић, Ратковић, Максимовић, Петровић, Стојичић. Тренер: Слободан Благојевић.

(борац-спорт, фото: КМФ Борац)