За два минута – два гола: Борац тријумфовао над Залаегершегом на опроштају од Словеније

За крај припрема у Словенији – тријумф над мађарским прволигашем Залаегершеом резултатом 2:1, након преокрета и два постигнута гола за два минута.

Опаснији је у првом полувремену био шампион Мађарске из 2002. године, који је повео у петом минуту, из прве праве прилике, преко Милана Мајера, који је једну одбијену лопту након одбране Николе Ћетковића спровео у мрежу.

Залаегершег је током првог полувремена погодио и стативу, преко Матјаша Тајтија, док је Борац први пут опасније запријетио осам минута прије одласка на одмор, када је дефанзивна линија Мађара изблокирала Горана Закарића.

У наставку је Борац запријетио преко Недељка Пишчевића и Енвера Кулашина, али промјене резултата није било све до 82. минута, када је Бењамин Татар погодио након проигравања Николе Андрића.

Само два минута касније, услиједио је потпуни преокрет. Кулашин је проиграо Момчила Мркаића, а овај у паду поентирао и одвео Борац до прве побједе током припремног периода.

БОРАЦ: Ћетковић, Војновић, Гајић, Спремо, Андрић, Пишчевић, Попара, Татар, Закарић, Мелег, Лукић. Резерве: Павловић, Молс, Попара, Мркаић, Чавић, Кулашин, Субић, Шушић, Милојевић, Гргић, Бошњак, Лазић. Тренер: Ненад Лалатовић.

ЗАЛАЕГЕРШЕГ: Демјен, Хушти, Мочи, Калноки-Киш, Ђерђењи, Тајти, Ковач, Мим, Мајер, Д. Немет, Шалај. Резерве: Ђурјан, Сафронов, Е. Немет, Беди, Сабо, Клауш, Убочиома, Фехер, Миловановић. Тренер: Рикардо Мониз.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)