Вушуровић показао пут до побједе над Слободом: Црногорац двоструки стријелац на крају полусезоне

Фудбалери Борца јесењу полусезону завршили су побједом над тузланском Слободом (3:1), у једном од дербија 19. кола m:tel Премијер лиге БиХ.

Првих 45 минута меча на Градском стадиону завршено је резултатом 1:1, а ”кривци” за то били су Јово Лукић и Федор Предраговић, који су погађали у 33. и 37. минуту.

Нападач Борца је поентирао након што је чувар мреже Тузлака Семир Буквић одбио лопту након ударца Дејана Мелега, док је еx-офанзивац нашег тима сјајно погодио са ивице шеснаестерца.

Чим је почело друго полувријеме, Борац је поново повео – након центаршута Дине Ћорића, погодио је Милан Вушуровић ударцем главом, да би исти играч, 18 минута прије краја, након асистенције Горана Закарића практично овјерио тријумф Бањалучана.

Борац је, послије ове побједе, на трећем мјесту уз 30 бодова, а у првом прољечном колу, посљедњег викенда у фебруару, гостоваће Широком Бријегу.

БОРАЦ – СЛОБОДА 3:1

стријелци: 1:0 Лукић (33.), 1:1 Предраговић (37.), 2:1 Вушуровић (46.), 3:1 Вушуровић (72.), стадион: Градски, гледалаца: 1000, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: Лукић, Н. Дујаковић (Борац), Балић (Слобода).

БОРАЦ: Ћетковић, Кујунџић (од 53. минута Субић), Бошњак, Ћорић (од 80. минута Милојевић), Бегић, Војновић, Н. Дујаковић, Лукић, Мелег, Вушуровић, Закарић (од 90. минута Живковић). Тренер: Немања Миљановић.

СЛОБОДА: Буквић, Чивић, А. Бегановић, Хусејиновић (од 71. минута Зличић), Џ. Бегановић, Максимовић, Предраговић, Капетановић, Балић (од 59. минута Рамић), Каришик (од 34. минута Хасановић), Мехмедовић (од 59. минута Веселиновић). Тренер: Младен Жижовић.