Врањеш трасирао пут ка побједи над Челиком

Фудбалери Борца на прву двоседмичну репрезентативну паузу одлазе у побједничком расположењу! У једном од дербија седмог кола Премијер лиге БиХ, изабраници Бранислава Крунића савладали су пред домаћом публиком екипу Челика резултатом 3:1, што им је укупно трећи овосезонски тријумф.

Јунак побједе ”црвено-плавих”, којом су стигли до петог мјеста премијерлигашке табеле, био је капитен Стојан Врањеш, који је два пута затресао мрежу Зеничана, те асистирао за трећи гол, који је постигао Иван Црнов.

Фудбалери у црвено-плавим дресовима јасно су ставили до знања гостима да их из овог меча интересују само три бода. Офанзивно су кренули ”црвено-плави”, пропустивши да реализују три шансе у уводним минутима.

Међутим, одбрана Челика није успјела дуго да одоли – већ у десетом минуту на семафору је био исписан резултат 1:0. Изведен је корнер са лијеве стране, створила се гужва пред голом гостију, а најприсебнији је био капитен Стојан Врањеш, који у том моменту постиже свој четврти овосезонски премијерлигашки погодак.

Када то нико на стадиону није очекивао, ”грогирани” Челик узвратио је ударац и стигао до изједначења у 18. минуту. Карлос Леон, парагвајски крилни фудбалер у табору гостију, центрирао је са лијеве стране, пронашавши пред голом Лучића нападача Аидина Махмутовића, који ударцем главом матира чувара мреже нашег тима.

Ипак, радост гостију због изједначења није дуго потрајала – већ након три минута примили су нови ударац: до лопте је на лијевој страни дотрчао Срђан Вујаклија и потом ”одиграо повратну” у средину за капитена, који неометан ставља пету ”рецку” код свог имена кад су у питању постигнути голови.

Уз изузетак слободног ударца Леона са десне стране, послије којег је Лучић избацио лопту у поље, ништа се значајније није догодило до 57. односно 63. минута. Прво је због повреде кољена (које га је мучило и раније) ван игре морао лијеви бек Александар Субић, а потом је директан црвени картон због играња руком и спријечавања изгледне ситуације за постизање гола добио штопер Марко Јовановић, па су ”црвено-плави” до краја сусрета наступали са играчем мање.

Челик до краја меча са играчем више није успио ништа озбиљније да направи пред голом Борца, који је утакмицу закључио у 81. минуту. Славко Брекало је на центру фаулирао Стојана Врањеша, који ”са земље” шаље лопту до Ивана Црнова, па је главни арбитар Владимир Бјелица пустио предност. Крилни нападач нашег тима преварио је свог чувара и захваљујући изузетно прецизном ударцу, постигао свој првенац у црвено-плавом дресу.

Премијер лига БиХ се послије двоседмичне паузе наставља 14. септембра, када ће Борац гостовати у Тузли екипи Слободе.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 3:1

стријелци: 1:0 Врањеш (10.), 1:1 Махмутовић (18.), 2:1 Врањеш (21.), 3:1 Црнов (81.), стадион: Градски, гледалаца: 4000, судија: Владимир Бјелица (Источно Сарајево), жути картони: Чомор (Борац), Граховац, Леон (Челик), црвени картон: Марко Јовановић (Борац, 63. минут).

БОРАЦ: Лучић, Радуловић, Јовановић, Даниловић, Ћосић, Милутиновић, Чомор, Субић (од 60. минута Рунић), Мирић (од 61. минута Црнов), Врањеш, Вујаклија (од 68. минута Турањанин). Тренер: Бранислав Крунић.

ЧЕЛИК: Павловић, Брекало, Врховац, Ресић (од 66. минута Дилавер), Хусеинбашић, Граховац, Блажевић, Перишић, Јамак (од 82. минута Жуна), Махмутовић (од 79. минута Аганспахић), Леон. Тренер: Алмир Сеферовић.