Рукомет

Војводини седми трофеј у Свесрпском купу: Борац поражен од Новосађана у Лазаревцу

Рукометаши Војводине по седми пут су освојили трофеј у Свесрпском купу.

Новосађани су доминацију у овом такмичењу наставили и овог викенда у Лазаревцу, гдје су у финалу тријумфовали над Борцем резултатом 37:28, што је црвено-плавима био четврти неуспјех у борби за трофеј.

Уводних 3:1 Новосађана Борац је брзо надокнадио, али је у десетом минуту каснио три гола за прошлосезонским освајачем Европског купа (6:3), који је до одласка на ”велики одмор” ту предност увећао за још два гола (18:13).

Предвођени сјајним репрезентативцем Србије Вукашином Воркапићем, који је у првих 40-ак минута меча постигао десет голова, ”лале” су стигле и до двоцифреног плуса (25:15).

Борац је тај минус ипак успио да преполови (29:24) на уласку у 50. минут, али умјесто још јачег атака  нашег тима, услиједио је нови, одличан период у игри ”Воше”, која је поново загосподарила тереном и у 58. минуту поново дошла до двоцифреног плуса (36:26).

У побједничком тиму бриљирао је поменути Воркапић са 11 голова, док је у Борцу прво име Андреј Климаветс са девет погодака.

Трофеј у женској конкуренцији припао је играчицама Јагодине, које су резултатом 27:26 тријумфовале над Борцем.

Великим дијелом меча, тимови су се смјењивали у вођству, а посљедњи погодак на мечу виђен је седам секунди прије краја, када је побједу Јагодини донијела Милица Анђушић.

Осам голова у побједничкој екипи имала је Срна Сукур, док је Марија Симић уписала 14 одбрана. Код Борца, интервенцију више је имала Дарјана Вуклиш, док се Хелена Ћурић зауставила на девет голова.

Црвено-плаве су тако поражене и у трећем финалу Свесрпског купа за рукометашице. Прије двије године, у Јагодини, такође су поражене од ове екипе (33:30 након продужетака), док су прошле године у Требињу уписале висок пораз у дуелу са Железничаром из Инђије (37:21).