Вођство, па промашен пенал за 2:1, на крају пораз од Зрињског

Јуниори Борца поражени су у другом колу Премијер лиге БиХ од екипе Зрињског резултатом 1:3. Након првих 45 минута ”црвено-плави” су били у резултатској предности, а премијерни гол за Борац у сезони постигао је Никола Турањанин.

Исти играч је у 55. минуту, три минута након изједначујућег поготка Патрика Бошњака, био у прилици да из једанаестерца врати предност свом тиму, али у томе није успио, што је подигло ниво самопоуздања код Мостараца који су у 62. и 67. минуту затресли мрежу иза леђа Николе Гашића и, испоставило се, отклонили дилеме око коначног исхода. Стријелац другог гола за ”племиће” био је споменути Бошњак, а трећи је био дјело Ахмеда Шкембића, који је на старту другог полувремена ушао у игру умјесто Кристијана Станића.

Након два одиграна кола изабраници Марка Максимовића не знају за тријумф, а наредну прилику за прву ”тројку” имаће на стадиону Отока, у дуелу са Олимпиком, који је у прва два кола уписао исто толико пораза (Крупа 0:1, Младост 6:2).

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:3

стријелци: 1:0 Турањанин (39.), 1:1 Бошњак (52.), 1:2 Бошњак (62.), 1:3 Шкембић (67.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 80, судија: Немања Петровић (Трнопоље), жути картони: Бобић (Борац), Рамљак, Чоко (Зрињски).

БОРАЦ: Гашић, Јовић (од 73. минута Марјановић), Милојевић, Арсић, Амиџић (од 63. минута Тахрић), Кујунџић, Вујмиловић (од 67. минута Јаворац), Чавић, Турањанин, Стојичић (од 53. минута Боснић), Бобић. Тренер: Марко Максимовић.

ЗРИЊСКИ: Миловић, Тиро, Чоко (од 88. минута Јозић), Тука, Радош, Бошковић, Бошњак (од 71. минута Гргић), Шилић (од 85. минута Милићевић), Станић (од 46. минута Шкембић), Башић, Рамљак (од 82. минута Миличевић). Тренер: Далибор Цвитановић.