Високи порази Борчевих пионира и кадета од Зрињског на старту Елитне лиге

Пионири и кадети Борца нису се ”добро провели” на старту Елитне лиге.

Црвено-плави су гостовали Зрињском, а обје селекције Мостараца нашим играчима ”испоручиле” су шест голова.

Пионири Зрињског тријумфовали су резултатом 6:0, иако су послије првих 35 минута имали само један гол предности, а троструки стријелац за ”племиће” био је Анте Цвитковић.

Кадети су, за разлику од пионира, постигли бар један гол (6:1). Био је дјело Марка Бркића.

У наредној рунди, Борчеви пионири и кадети одмјериће снаге

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 6:0

стријелци: 1:0 Бегић (4.), 2:0 Бегић (37.), 3:0 Цвитковић (44.), 4:0 Павковић (50.), 5:0 Павковић (65.), 6:0 Павковић (69), стадион: помоћни терен стадиона Под Бијелим бријегом, судија: Јосип Мартиновић (Чапљина), жути картони: – .

ЗРИЊСКИ: Брадвица (од 68. минута Квесић), Иванковић, Бадров, Миличевић (од 58. минута Крешић), Филиповић, Цвитковић (од 53. минута Битићи), Павковић, Игнатков (од 68. минута Папац), Бегић, Шилић, Перић. Тренер: Дубравко Орловић.

БОРАЦ: Кузмић, Соколић (од 68. минута Ступар), Ботић, Татић, Деспот, Шикањић (од 55. минута Врховац), Марчетић (од 49. минута Мићић), Ковачевић (од 55. минута Мишић), Маркочевић, Стојичић (од 55. минута Сарић), Ђајић. Тренер: Милан Озрен.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 6:1

стријелци: 1:0 Ивић (6.), 2:0 Прскало (17.), 3:0 Чуле (34.), 4:0 Ивић (56.), 4:1 Бркић (59), 5:1 Ивић (69.), 6:1 Остојић (79.), стадион: помоћни терен стадиона Под Бијелим бријегом, судија: Стипе Ковачевић (Томиславград), жути картони: Тустоња (Зрињски), Бркић, Јотић (Борац).

ЗРИЊСКИ: Пушић, Козина (од 70. минута Цвитковић), Бошковић, Блажевић, Мијатовић, Тустоња (од 70. минута Марић), Ивић, Ћубела, Чуле (од 61. минута Остојић), Прскало (од 61. минута Ћебић), Фетаховић (од 56. минута Илић). Тренер: Марио Иванковић.

БОРАЦ: Војводић, Босанчић, Рендић (од 65. минута Самарџија), Моцоња, Шушић, Николић, Дамјанић (од 80. минута Плавшић), Бркић (од 73. минута Дивљак), Даничић (од 73. минута Гаврић), Сарић (од 46. минута Јотић), Вајзовић. Тренер: Предраг Мајкић.

(borac-sport, foto: sport1.ba)