Висок пораз јуниора од Жељезничара

Јуниори Борца доживјели су висок пораз на гостовању Жељезничару у оквиру 15. кола Премијер лиге БиХ.

Тим Зорана Драгишића поражен је резултатом 4:0, а тим са Грбавице је практично све дилеме око  исхода ријешио у првом полувремену, током којег је постигао три гола.

До предности су домаћи стигли у 11. минуту поготком Билала Хамуровића, да би потом за само два минута, у 39. и 41, постигли још два гола, преко Алдина Ефендића и Ријада Омербашића и одвели меч у жељеном смјеру.

До краја меча мрежа Борца се затресла и десет минута прије краја, када је погодио Амин Алагић.

Јуниорима Борца ово је био трећи пораз у сезони, након којег се налази на трећем мјесту са 30 бодова, а у наредном, 16. колу, угостиће Сарајево, које је тек у овој рунди покварило стопроцентну успјешност ремизиравши са Крупом (1:1).

Овоме додајмо и да су јуниори Борца данас сазнали име противника у четвртфиналу омладинског Купа БиХ. У борби за мјесто међу четири најбоља тима, прошлосезонски финалиста гостоваће Ромарију из Витеза, а утакмица је заказана за 15. март.

Преостали парови су Сарајево – Крупа, Широки Бријег – Слобода и Жељезничар Спорт тим – Зрињски.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 4:0

стријелци: 1:0 Хамуровић (11.), 2:0 Ефендић (39.), 3:0 Омербашић (41.), 4:0 Ам. Алагић (80.), стадион: СЦ Халиловићи, гледалаца: 80, судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево), жути картони: Омербашић, Карић (Жељезничар), Бундало (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Карић, Пашић, Кобашевић (од 83. минута Пашукан), Ан. Алагић, Ефендић, Пирић, Брковић (од 63. минута Бублин), Хускић (од 82. минута Дурић), Омербашић, Хамуровић (од 86. минута Алибашић), Ам. Алагић (од 80. минута Хаџић). Тренер: Сањин Мешић.

БОРАЦ: Николић, Моцоња, Макарић, Дамјанић, Бундало (од 46. минута Радовић), Николић, Јанковић, Стјепановић (од 80. минута Дивљак), Самарџија (од 86. минута Пеуља), Шушић, Ковачевић (од 86. минута Сарић). Тренер: Зоран Драгишић.