Висок пораз Борца у дуелу са лидером

Фудбалери Борца доживјели су убједљив пораз у дербију 25. кола m:tel Премијер лиге БиХ са Зрињским.

Мостарци су у Бањалуци тријумфовали неочекивано лако – резултатом 0:3 и још једном доказали да су у овом тренутку без премца у БиХ. Са друге стране, наш тим је практично ”пао без испаљеног метка” и укњижио осми неуспјех у премијерлигашкој сезони.

Мостарци су стекли резултатску предност у 25. минуту голом Марија Ћужеа. Крилни нападач ”племића” преварио је чувара Сергеја Дојчиновића, намјестио се на шут искоса са лијеве стране и погодио супротни горњи угао Борчевог гола.

Дојчиновић је у 65. минуту скривио пенал који је у гол претворио капитен Зрињског Немања Билбија за 0:2, док је коначан резултат поставио Франко Сабљић 20 минута касније.

Шутирао је Карло Каменар са десне стране, Никола Ћетковић је укротио тај ударац али одбио лопту само до Сабљића, који је поспрема у мрежу.

Наредни меч у премијерлигашком такмичењу Борац ће одиграти сљедећег викенда, када ће на ”Пецари” одмјерити снаге са Широким Бријегом. Прије тога ће 12. априла угостити Звијезду 09 у првом дуелу четвртфинала Купа Републике Српске.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 0:3

стријелци: 0:1 Ћуже (25.), 0:2 Билбија (пенал, 65.), 0:3 Сабљић (85.), стадион: Градски, гледалаца: 4000, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Зломислић, Сабљић (Зрињски).

БОРАЦ: Ћетковић, Мркаић (од 70. минута Лукић), Пишек (од 70. минута Благаић), Предраговић, Војновић, Субић, Лазић, Кулашин (од 88. минута Цвијановић), Татар (од 84. минута Јуриљ), Дојчиновић, Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

ЗРИЊСКИ: Марић, Баришић, Ћорлука, Зломислић, Иванчић, Ћуже (од 68. минута Јукић), Јаковљевић, Прскало (од 60. минута Каменар), Станић (од 68. минута Сабљић), Мемија, Билбија (од 84. минута Киш). Тренер: Крунослав Рендулић.