Веома лош наступ Борца против Вележа: Без шута у оквир гола, за девети пораз у Врапчићима

Веома лошу партију пружили су фудбалери Борца у дуелу са Вележом, у оквиру 21. кола m:tel Премијер лиге БиХ…

Црвено-плави за 90 минута нису упутили ниједан (!?) ударац у оквир гола, a само једном су ”млако” покушали да угрозе Кјосевског.

Са друге стране, забрињава податак да су ”рођени” чак 20 пута шутирали, од чега шест пута у оквир гола, а двије лопте су нашле пут ка мрежи – у посљедњим секундама првог и у уводним минутима другог полувремена.

Први погодак изабраници Марка Максимовића примили су ”у најгоре вријеме” – у посљедњим тренуцима првог полувремена, када је послије асистенције и повратне лопте Обрена Цвијановића Немања Анђушић са врха казненог простора послао лопту у мрежу.

Неколико минута након што се кренуло са центра у наставку, ”рођени” су удвостручили предност. Свом вечерашњем учинку Цвијановић је додао и гол, а до краја меча Вележ је још неколико пута запријетио Борцу, који може да буде срећан што се у Бањалуку не враћа и теже поражен.

Већ у сриједу Борац гостује Широком Бријегу у оквиру четвртфинала Купа БиХ, а затим у недјељу, у посљедњем колу прије старта трећег круга првенства, дочекује Радник.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 2:0

стријелци: 1:0 Анђушић (45+1.), 2:0 Цвијановић (50.), стадион: Рођени, без гледалаца, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Узелац, Босанчић (Борац), Цвијановић (Вележ).

ВЕЛЕЖ: Кјосевски, Радовић, Звонић, Ћосић, Цвијановић (од 82. минута Бехрам), Овчина, Георгијевић (од 71. минута Зубановић), Анђушић (од 71. минута Брандао), Вехабовић (од 88. минута Хајдаревић), Чешмеђијев (од 88. минута Алагић), Радовац. Тренер: Феђа Дудић.

БОРАЦ: Павловић, Узелац, Зиљкић (од 72. минута Георгиев), Ћосић, Молс, Војновић, Субић, Босанчић (од 46. минута Механовић), Врањеш (од 63. минута Чавић), Мелег (од 57. минута Боровчанин), Закарић (од 63. минута Шикањић). Тренер: Марко Максимовић.

(борац-спорт, фото: sportsport.ba)