”Велика побједа, ово је много важно у психолошком смислу!”

Тријумфом 2:0 над екипом Тузле City, фудбалери Борца су, након непотпуне осме рунде, засјели на друго мјесто на премијерлигашкој табели уз 15 бодова.

Стигао је меч са Тузлацима, конкурентима за пласман у Европу, у тешком тренутку, обзиром на поразе од Сарајева и Рио Авеа, али је наш тим показао да је ”саткан од квалитетног материјала”.

Честитам мојим играчима на заиста велика три бода вечерас. Причали смо већ у најави утакмице, на конференцији за новинаре, ко нам долази. Знали смо, након та два пораза у утакмицама гдје смо добро играли али нисмо имали среће, да ће бити тешко, али смо рчаунали да ћемо притиском у почетку доћи до гола. Међутим, могло је да се деси потпуно супротно од мојих размишљања јер су људи већ у другом минуту имали пенал. Свака част, ипак, Бојану Павловићу, дигао је поново екипу, али никад нећу истицати појединца у први план, већ све играче. Урадили смо велику ствар и то у финишу. И сами знате да смо се мало плашили да ли ће ови играчи који су све одиграли успјети да истрче оно што је требало – рекао је у одјави утакмице тренер Борца Владо Јагодић.

Лако је, истакао је Борчев стратег на конференцији за новинаре, овај меч могао да оде и у супротном смјеру.

Имали смо прилике, и једни и други. Међутим, оно што се десило у посљедњих 20 минута је мени најдраже јер се показало да имамо концентрацију, али и оно што је потребно да се овакав ривал побиједи, а то значи да можемо да направимо притисак у тим тренуцима, поготово из контранапада, тако да сам заиста срећан оствареним. Данашњом побједом смо урадили добру ствар за себе, поготово у психолошком смислу јер су нас та два негативна резултата довела у ситуацију да размишљамо ”шта ако буде и трећи?” Рекао сам, ипак, играчима у карантину да није срамота изгубити, идемо даље, али ово је било добро. Имамо сад гостовање Олимпику, па нам долази Вележ, па нова пауза. Свакако да ми је драго да смо сада на другој позицији, уважавајући чињеницу да поједине екипе имају утакмицу мање. И поред тога, ово је велики резултат за нас и то поново без примљеног гола, што је заиста за похвалу. Кад нисмо имали среће у претходне двије утакмице, вечерас смо је имали на својој страни, али смо, исто тако, имали и квалитет Бојана Павловића, који је ”скинуо” пенал у отварању утакмице, а сви знамо шта значи отварање меча.

Борац се од сутра окреће наредном ривалу, а то је сарајевски Олимпик (стадион ”Отока”, субота у 16 часова).

БОРАЦ – ТУЗЛА CITY 2:0

стријелци: 1:0 Ругашевић (аутогол, 73.), 2:0 Зиљкић (78.), стадион: Градски, без присуства гледалаца, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: Дујаковић, Ћосић, Зиљкић (Борац), Нукић, Црнкић, Рустемовић (Тузла City).

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Кајкут (од 71. минута Лукић), Даниловић, Ћосић, Дујаковић (од 80. минута Боровчанин), Војновић (од 71. минута Радуловић), Круз, Врањеш (од 87. минута Калесић), Зиљкић, Закарић (од 87. минута Георгиев). Тренер: Владо Јагодић.

ТУЗЛА CITY: Муминовић, Црнкић, Карјашевић, Којић, Ругашевић, Џафић, Николић (од 69. минута Максимовић), Нукић, Убипарип (од 78. минута Бађи), Рустемовић (од 78. минута Рамић), Морис. Тренер: Златан Налић.