Ватерполо

Ватерполистима бод из дуела са Графистом

Ватерполисти Борца ремизирали су у Коперу са екипом Графиста резултатом 6:6 и уписали први бод у првенству Словеније.

Мало је, међутим, недостајало да се црвено-плави у Бањалуку врате са цијелим плијеном, обзиром да су након двије четвртине водили са 0:3.

На уласку у посљедњих осам минута, било је 3:5, да би домаћин посљедњи период ријешио резултатом 4:1 и стигао до једног бода.

Након реализованог петерца домаће екипе за 6:6, Борчеви играчи кренули су напад за ново вођство и потенцијалну побједу.

Приликом дуела на два метра, судијски пар је процијенио да није било фаула, те је домаћа екипа стигла до посједа лопте, а потом је имала и играча више.

У посљедњим секундама Графист је успио да шутира ка голу, али промјене резултата није било.

Наредни меч у првенству Борац ће играти у суботу, 5. марта, на Градском олимпијском базену, када ће им од 16 часова ривал бити Браник Марибор.