Ватерполо

Ватерполисти поражени у првом дуелу са Горицом

Ватерполисти Борца били су инфериорни у првом од два дуела са Горицом.

Млади словеначки тим, сачињен од јуниорскихх репрезентативаца, тријумфовао је на Градском олимпијском базену у Бањалуци резултатом 7:16, а други меч биће игран данас од 16 часова.

У првој четвртини су Словенци одвели меч у жељеном смјеру, завршили тај период резултатом 2:6, а потом до краја полувремена предност увећали за још два гола (3:9). Затим су фуриозно одиграли трећи период и ријешили га резултатом 0:5, за двоцифрено вођство пред посљедњих осам минута (3:14), које је Борац завршио резултатом 4:2, за коначних 7:16.

У нашој екипи Никола Милетић је постигао три гола, док је други стријелац тима био Милош Лазендић са два.

Код Словенаца, Лукас Глигоровски Здравкович и Александер Церар су по четири пута тресли Борчеву мрежу, док се Бернард Матија Чанч зауставио на три гола.

(борац-спорт, фото: ВК Борац)