Уписана прва побједа у сезони: Борац савладао Искру

Уз мање осцилације током меча, рукометаши Борца успјели су да укњиже први тријумф у новој сезони.

Црвено-плави су због заузетости дворане Борик бугојанску Искру угостили у ”Центру” и тријумфовали резултатом 33:29 пред први велики дерби који их очекује – окршај са Извиђачем у Љубушком сљедећег викенда.

Имао је Борац током првог полувремена и предност од шест голова (14:8), али ”жилави” гости нису допустили црвено-плавима да све дилеме око коначног исхода отклоне прије одласка на одмор.

На паузу су отишли уз гол минуса (18:17), док су у 32. минуту успјели и да поведу (18:19). Ипак, када је то било најпотребније, тим Мирка Микића успијевао је да нађе ”добитну формулу”, стекавши предност од три гола (23:20), а потом, када су гости поново запријетили (23:22), и од шест (33:27).

Прво име у црвено-плавом табору био је капитен Милош Њежић, који је у побједи учествовао уз десет голова, док су по шест постигли Лука Перић и Никша Петровић. Код гостију истакао се некадашњи члан Борца Јован Тодоровић са 11 голова, од чега шест из седмераца.

(борац-спорт, фото: РК Борац)