Уписана прва гостујућа побједа: Борац тријумфовао над Слогом у дербију Републике Српске

Рукометаши Борца укњижили су прву гостујућу побједу у сезони савладавши у седмом премијерлигашком колу, у дворани у Осјечанима, екипу добојске Слоге резултатом 29:33.

Након два пораза ”на страни”, црвено-плави су у највећем рукометном дербију Републике Српске стигли до цијелог гостујућег плијена, а да ће тако на крају бити, могло је да се наслути већ у првом полувремену, током којег је тим Ирфана Смајлагића био у предности од седам голова (5:12).

Истина, у других 30 минута, добојски премијерлигаш је успио у два наврата да приђе на исто толико голова минуса, али су Борчеви рукометаши знали како да одбију даљи налет Добојлија и стигну до петог тријумфа у сезони.

Прву наредну шансу за шести имаће сљедећег викенда, када ће у осмом колу, у ”Борику”, дочекати тузланску Слободу, коју као тренер предводи некадашњи играч и стратег Борца Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)