Убједљив тријумф пионира над Зрињским, висок пораз кадета

Пионири и кадети Борца гостовали су овог викенда селекцијама Зрињског и уписали убједљиву побједу и висок пораз.

Млађа од двије црвено-плаве селекције тријумфовала је резултатом 1:5, уз три гола капитена Матеја Декета, док су по један гол постигли Сергеј Марјановић и Павле Нежић. Једини гол за Мостарце, и то за вођство, постигао је Лука Варга.

Кадетска екипа Борца је у директном окршају за прво мјесто поражена резултатом 5:0.

По два поготка за ”племиће” постигли су Антонио Араповић и Иван Габриел Пехар, док је један био дјело Звонимира Сесара.

Након 11 одиграних утакмица, пионири Борца су на четвртом мјесту са 24 бода, док су кадети на другој позицији са 25.

У 12. колу, Борац ће гостовати селекцијама Широког Бријега.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 1:5

стријелци: 1:0 Варга (5.), 1:1 Декет (9.), 1:2 Марјановић (33.), 1:3 Декет (40.), 1:4 Декет (58.), 1:5 Нежић (67.), стадион: помоћни терен стадиона ”Под Бијелим бријегом”, гледалаца: 50, судија: Дејан Поповић (Требиње), жути картони: Буховац (Зрињски), Голић (Борац).

ЗРИЊСКИ: Авдукић, Угарак (од 36. минута Буховац), Карачић, Божић (од 40. минута Шкобић), Дриновац, Пупић, Милетић (од 40. минута Васиљ (од 46. минута Пехар)), Галић, Варга, Велић, Ћорић (од 64. минута Трогрлић). Тренер: Миле Пехар.

БОРАЦ: Малбашић, Кецман, Станимировић, Декет, Пејаковић (од 66. минута Нежић), Савановић (од 48. минута Тешић), Јовановић, Голић (од 66. минута Тајисић), Марјановић (од 48. минута Салкић), Терзић (од 66. минута Предојевић), Вучковац (од 54. минута Вујиновић). Тренер: Асмир Авдукић.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 5:0

стријелци: 1:0 Сесар (22.), 2:0 Араповић (43.), 3:0 Пехар (45.), 4:0 Араповић (60.), 5:0 Пехар (67.), стадион: помоћни терен стадиона ”Под Бијелим бријегом”, гледалаца: 50, судија: Стефан Бокић (Билећа), жути картони:

ЗРИЊСКИ: Богдан (од 83. минута Доко), Бајровић, Петровић (од 75. минута Шего), Павловић (од 70. минута Микулић), Сесар, Цвитковић (од 83. минута Шуњић), Араповић (од 83. минута Бунгур), Лучић (од 70. минута Делић), Пехар (од 75. минута Васиљ), Игнатков, Шакота. Тренер: Дубравко Орловић.

БОРАЦ: Јуркас, Мишић (од 56. минута Павковић), Лајић (од 71. минута Балаћ), Ћетковић, Благојевић, Сопренић (од 71. минута Врсајковић), Ћулум (од 71. минута Ћусо), Ћорић, Гостимировић, Брешо (од 56. минута Богојевић), Пејић (од 64. минута Лазић). Тренер: Милан Озрен.

(борац-спорт, фото: hercegovina.in)