Тријумфалан опроштај од домаће публике: ”Црвено-плави” савладали Тузлаке

Рукометаши Борца тријумфално су се опростили од домаће публике за ову сезону савладавши тузланску Слободу резултатом 27:25.

Након што су црвено-црни у раној фази меча били у предности, услиједио је њихов период од чак десет минута без гола! На другој страни, наш тим је шест пута затресао гостујућу мрежу, за плус четири (8:4) али је Слобода ипак до одласка на одмор успјела да се консолидује и приђе на гол заостатка (14:13).

У уводним минутима наставка Слобода је била у егалу (16:16), да би, након што је у пар наврата имао предност од два-три гола, Борац у 54. минуту дошао до плус пет (25:20), што је била највећа предност на мечу, вриједна тријумфа, 14. у сезони.

Меч је, иначе, имао и хуманитарни карактер с обзиром на то да ће сав приход од продатих улазница бити прослијеђен за лијечење Бањалучанке Весне Шипке.

До краја сезоне Борац, који је десетопласирани, гостоваће височкој Босни.