Тријумф након исцрпљујуће битке: Борац у посљедњих 5 минута сломио отпор Дервенте

Након што су успјешно апсолвирали противнике у осмини финала Challenge купа и четвртфиналу Купа БиХ, рукометаши Борца су вечерас одиграли прву утакмицу у оквиру прољећног дијела Премијер лиге БиХ. Црвено-плави су гостовали у Дервенти истоименом домаћину, којег су, након исцрпљујуће битке, савладали резултатом 26:28, те се учврстили на трећем мјесту, али и наставили потјеру за првопласираном и другопласираном Босном и Грачаницом.

Прво полувријеме може да се подијели на Борчевих добрих и лоших 15 минута; предвођени одличним Миланом Дакићем, наш тим је у 15. минуту стекао плус од четири гола (3:7), послије чега је домаћин успио да се консолидује и у остатку првог дијела преузме контролу над утакмицом и резултатом, постигавши чак 12 голова за 15 минута игре, а примивши 7, за 15:14 на семафору пред почетак наставка.

У првих 15-ак минута другог полувремена изабраници Мирка Микића долазили су удо предности од два гола, али није им полазило за руком да одмакну на веће одстојање упорним домаћинима, који су у 46. минуту поготком Земуновића стигли до +1 (23:22), а потом, након Борчеве грешке у нападу, и до напада за предност од два гола. Исти нису искористили, Унчанин је одмах потом реализовао седмерац за 24:24, а неријешено је било у 56. минуту, када је семафор показивао 25:25.

Сљедећи Борчев атак голом је крунисао Срђан Мијатовић, да би након неискориштеног напада Дервенћана поентирао већ споменути Дакић за 25:27 на нешто више од два минута до краја утакмице. Након тајм-аута, Дервента је кренула у напад за смањење минуса, али исти није уродио плодом, већ је Борац из контранапада, послије поготка Владана Ђурђевића, одмакао на 3 корака (25:28) и 90 секунди до краја отклонио све недоумице око коначног исхода.

Сљедеће седмице рукометаши Борца одиграће двије премијерлигашке утакмице, а у обје ће бити домаћини. Микићев тим ће у сриједу, 27. фебруара, у одгођеној утакмици 14. кола угостити Слогу из Горњег Вакуфа/Ускопља, док ће сљедећег викенда, у мечу редовног 16. кола, дочекати Горажде.