Тријумф над Коњухом на опроштају од Борика: Борац на корак од полусезоне без пораза!

Ни након 14. кола рукометаши Борца не знају за пораз!

Синоћ су суверени лидери Премијер лиге БиХ, у свом Борику, савладали Коњух из Живиница 30:24 и наставили пут ка повратку титуле у Бањалуку.

Од првог минута изабраници Мирка Микића наметнули су свој ритам и већ средином првог полувремена дошли до разлике од шест голова (10:4). Највише захваљујући Влади Драганићу и Стефану Миљковићу, који су постигли по пет голова у првих 30 минута, на одмору су имали 17:12, да би почетком наставка брзо дошли до великих седам голова предности.

Играчи Коњуха су додали гас и серијом 3:0 у 39. минуту смањили на 20:16, да би опуштеним приступом игри у нападу, црвено-плави омогућили гостима да приђу на три гола заостатка. Нису, ипак, дозволили да им угрозе предност, већ су брзо вратили осјетније вођство и забиљежили сигурну побједу.

Највише погодака у нашем тиму постигли су споменути Владо Драганић и Стефан Миљковић, који су били прецизни по осам пута.

У посљедњем јесењем колу, сљедећег викенда, Борац ће гостовати тузланској Слободи.

Иначе, на паузи између два полувремена, полазници Борчеве школа рукомета из основних школа “Свети Сава и “Георги Стојков Раковски” први пут су заиграли велики рукомет и то пред више од 800 навијача.

Такође, након утакмице извучени су и срећни добитници награда – смарт телевизора величине 50 инча, четири поклон пакета Јелен пива и пет пакета Борца.