Тријумф на ”Пецари” послије 10 година: Борац у полуфиналу Купа БиХ први пут од 2015. године!

Фудбалери Борца изборили су наступ у полуфиналу Купа БиХ!

У једној од најбољих партија у сезони, играчи Марка Максимовића савладали су Широки Бријег на стадиону ”Пецара” резултатом 0:2, уписали први тријумф на овом гостовању још од фебруара 2011. године, те се међу четири најбоље екипе у куп-такмичењу нашли први пут од сезоне 2014-15!

За разлику од меча са Вележом у првенству, данас су  ”црвено-плави” у већем дијелу меча били далеко бољи ривал, упутили четири ударца у оквир гола само у првом полувремену, а најзначајнији тренуци у том периоду догодили су се у 28. и 32. минуту, када су постигнути погоци.

Прво је капитен Стојан Врањеш поентирао након акције коју су креирали Горан Закарић и Елвис Механовић. Играчи Широког Бријега сматрали су да су се и Механовић и Врањеш приликом пријема лопте налазили у офсајду, али заставица је била спуштена.

Само четири минута након што је повео, Борац је ”удуплао” предност. Голман Никола Лакић, који је добио прилику јер се први чувар мреже Бојан Павловић повриједио на посљедњем тренингу, испуцао је лопту у поље, иста је прескочила одбрамбену линију Широкобријежана те стигла до Алмедина Зиљкића, који шутира ”из прве” и погађа.

У 37. минуту Широки Бријег је затресао мрежу, али је погодак поништен јер се Јуриљ налазио у офсајду, а нову сјајну шансу да се врати у меч домаћи тим је имао у 63. минуту.

Ћосић је у шеснаестерцу оборио Икића, досуђен је пенал, а Лакић је одбранио ударац Јуриља, који није успио да поентира ни из ”поправног”.

Прилику да погоди ”са креча” имао је и Борац, у надокнади другог дијела. Јуре Обшивач је оборио дебитанта Панајотиса Мораитиса, одговорност је преузео Дејан Мелег, али је упутио веома ”млак” ударац, те није било проблема за голмана домаћих Мартина Зломислића.

Борац је тако, како рекосмо, први пут још од сезоне 2010-11 успио да слави на Пецари, али и да дође до првог пласмана у полуфинале Купа БиХ још од сезоне 2014-15.

Тада је у полуфиналном двомечу поражен управо од Широког Бријега.

Иначе, осим Борца, пласман међу четири екипе изборили су и Клис из Бутуровић Поља и Тузла City, а посљедњи учесник полуфинала биће познат када међусобни дуел заврше Сарајево и Зрињски.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Врањеш (28.), 0:2 Зиљкић (32.), стадион: Пецара, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: Мајић, Обшивач (Широки Бријег), Субић, Ћосић (Борац), црвени картон: помоћни тренер Франо Хркаћ (Широки Бријег, 38. минут).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Зломислић, Медић (од 90. минута Гргић), Обшивач, Чуљак, Јуриљ (од 71. минута Магањић), Станић, Вукоја (од 71. минута Мајић), С. Јурић (од 58. минута Шабић), Бегић, М. Јурић, Икић. Тренер: Тони Карачић.

БОРАЦ: Лакић, Узелац, Зиљкић (од 70. минута Мелег), Ћосић, Војновић, Бртан, Субић, Врањеш (од 90. минута Молс), Боровчанин (од 90. минута Дујаковић), Механовић (од 65. минута Мораитис), Закарић (од 90. минута Чавић). Тренер: Марко Максимовић.