Три прилике у посљедњих 15 минута нису уродиле плодом: Борац без шута у оквир гола био ближи побједи од Игмана

Имао је Борац много већи проценат посједа лопте у односу на Игман (38:62), али није то овог пута помогло црвено-плавима, који из теренске доминације нису успјели да упуте ниједан шут у оквир гола.

Имали су, међутим, три ”зреле” прилике у другом полувремену да затресу мрежу дебитанта у бх. елити и евентуално стигну до тријумфа на првом од посљедња четири гостовања у полусезони.

Прво је у 75. минуту Енвер Кулашин утрчао у простор након једне дубинске лопте, изашао сам испред голмана Игмана Алдина Ћемана, лобовао га, али не на жељени начин, па је лопта отишла метар-два од десне стативе гола домаћих.

У још бољој шанси се, осам минута касније, нашао Дарко Лазић. Штопер Борца захватио је лопту у петерцу након слободног ударца са десне стране, али је са само два метра шутирао преко пречке.

На крају, Амар Бегић се обрукао у посљедњим секундама утакмице. Дарко Лазић је једну лопту вратио на десетак метара од гола Игмана, прихватиио ју је Бегић, али је потом веома лоше шутирао, пославши лопту ”небу под облаке”…

Игман је најбољу прилику, практично и једину праву, имао у смирај првог дијела. Анел Хебибовић и Дамир Хреља одиграли су дупли пас, лопта је стигла потом до Армина Бешагића који је шутирао из изгледне позиције, али је Никола Ћетковић ногом успио да укроти тај ударац.

Након 15 мечева, Борац је четвртопласирани тим првенства уз 24 бода, а у наредном колу ће, у посљедњој домаћој утакмици у 2022. години, угостити тузланску Слободу.

Тај меч, како је раније и најављено, одиграће се на бањалучком Градском стадиону и то у суботу од 18.00 часова.

ИГМАН – БОРАЦ 0:0

стадион: у Добоју код Какња, гледалаца: 200, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Дураковић, Бешагић, Бибер (Игман), Гајић (Борац).

ИГМАН: Ћеман, Дураковић, Бешагић (од 46. минута Бибер), Велић, Дрљевић, Хреља (од 90+2. минута Алагић), Хебибовић, Бодул (од 87. минута Кашић), Махмић, Јакуповић, Рамић (од 90+3. минута Дуповац). Тренер: Аднан Елезовић.

БОРАЦ: Ћетковић, Бегић, Нинковић (од 57. минута Закарић), Гајић, Предраговић (од 83. минута Попара), Лукић (од 83. минута Мркаић), Андрић, Спремо, Лазић, Кулашин, Татар (од 57. минута Јуриљ). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Игман)