Пратите нас

Ватерполо

Три пораза Борца на турниру Алпе лиге у Ријеци

Ватерполисти Борца уписали су три пораза на петом лигашком турниру Алпе лиге, који се овог викенда играо на базену ”Кантрида” у Ријеци.

Црвено-плави су у суботу одиграли два меча – у првом, у дневном термину, поражени су од загребачке Младости резултатом 19:4, да би у другом, у заосталом мечу са трећег турнира у Крању којим је био завршен суботњи програм у Ријеци, били поражени од Трста (17:4).

На крају, дуелом са Љубљаном Слован 2, Борац је отворио недјељни програм, а у том дуелу је укњижио минималан пораз (11:10).

Борац је тако, након девет мечева, на учинку од двије побједе и седам пораза, а прије финалног турнира чији је домаћин (од 1. до 3. марта), одиграће још заосталу утакмицу са крањског турнира, против браниоца титуле Триглава.

МЛАДОСТ (ЗАГРЕБ) – БОРАЦ 19:4 (7:0, 5:1, 5:2, 2:1)

МЛАДОСТ (ЗАГРЕБ): Јаков Ћосић, Лука Палавра 1, Фабио Јакуш 3, Петар Еренда 2, Матеј Шорић 2, Филип Рогић 1, Бартол Ковач, Лука Баришић 2, Фран Добрић, Иван Хуљев 3, Марко Баришић 2, Нико Шошић 3.

БОРАЦ: Марко Ћутковић, Бранко Малешевић, Андреј Лакић 1, Јован Тешић, Младен Стевановић, Марко Кајтез 3, Давид Копања, Данило Шипка, Марко Лагунџић, Душан Тадић, Станко Ђукић.

БОРАЦ – ПАЛАНУОТО ТРСТ 4:17 (1:6, 2:4, 1:4, 0:3)

БОРАЦ: Марко Ћутковић, Бранко Малешевић, Андреј Лакић, Јован Тешић 1, Младен Стевановић, Марко Кајтез 1, Давид Копања 1, Данило Шипка, Марко Лагунџић 1, Душан Тадић, Станко Ђукић.

ПАЛАНУОТО ТРСТ: Костантино Катарини, Душан Остојић, Федерико Фумо 3, Митја Треу 3, Никола Павић 2, Ђакомо Кавалич, Рикардо Липранди 1, Леонардо Нидер 1, Франческо Казавола, Ђорђо Медичи, Давиде Рану 1, Алесандро Фумо 5, Гаетано Мисило 1.

БОРАЦ – ЉУБЉАНА СЛОВАН 2 10:11 (1:2, 1:3, 2:3, 6:3)

БОРАЦ: Марко Ћутковић, Бранко Малешевић, Андреј Лакић, Јован Тешић, Младен Стевановић 1, Марко Кајтез 4, Давид Копања 1, Данило Шипка 2, Марко Лагунџић 2, Душан Тадић, Станко Ђукић.

ЉУБЉАНА СЛОВАН 2: Гал Карничар, Нејц Флорјанчић, Марк Милосављевић Сауниг, Флоријан Поличник, Анже Повхе 3, Вид Урош Зидар, Марцел Липник 5, Гал Осмич, Лиам Зохил, Само Кодер, Рок Кирасич 2, Мартин Петкович 1.

РЕЗУЛТАТИ НА ТУРНИРУ У РИЈЕЦИ

Субота (3. фебруар):

Палануото Трст – Браник (Марибор) 15:14

Младост (Загреб) – Борац 19:4

Калцит (Камник) – Триглав (Крањ) 8:19

Љубљана Слован 2 – Графист (Копер) 9:10

Браник (Марибор) – Љубљана Слован 13:10

Опатија – Беч 9:8

Борац – Палануото Трст 4:17

Недјеља (4. фебруар):

Борац – Љубљана Слован 2 10:11

Графист (Копер) – Калцит (Камник) 14:10

Љубљана Слован – Младост (Загреб) 10:11

Триглав (Крањ) – Опатија 10:12

Беч – Палануото Трст 11:7

(борац-спорт, фото: борац-спорт)

Сљедеће утакмице

Борац

Куп БиХ

28. фебруар 2024.

18:30

Сарајево

 

Борац

Премијер лига БиХ

23. фебруар 2024.

18:30

Грачаница

 

Борац

Премијер лига БиХ

19. новембар 2023.

19:00

Слога

 

Радник

Премијер лига БиХ

2. фебруар 2024.

19:00

Борац

 

Мира

Премијер лига БиХ

29. април 2023.

17:00

Борац

Више из Ватерполо