Рукомет

Трећи пораз рукометаша у Добоју

Рукометаши Борца поразом од Татрана из Прешова резултатом 28:22 закључили су такмичење у групи Б на 49. ТВ турниру шампиона који се од 15. до 19. августа одржава у Добоју. Изабраници Бојана Унчанина посљедњу утакмицу на турниру одиграће у суботу (19. август) од 10 часова, када ће се борити за освајање седмог мјеста.

Кључну предност пулени Славка Голуже стекли су у периоду од 22. минута до краја првог полувремена, када су од неријешеног резултата (8:8), серијом 6:0, у других тридесет минута ушли при резултату 14:8. Треба рећи да су прва четири Борчева гола била дјело Владана Ђурђевића (два из игре и два из седмерца), док је први гол неког другог рукометаша био онај Немање Безбрадице са седам метара за 7:5 на семафору.

У наставку меча, стање на терену Стадиона спортских игара у Добоју није се промијенило. Словаци су искусно чували предност, не дозвољавајући младом тиму црвено-плавих да озбиљније запријети и евентуално утакмицу уведе у неизвјеснију завршницу.

Највише голова у нашем тиму постигао је већ споменути Ђурђевић (9), док су сљедећи на листи стријелаца Горан Даничић и Марко Комненовић, који су постигли по 3 гола. По 2 су крај свог имена уписали Армин Марић и Немања Безбрадица, док су по 1 постигли Душко Херцеговац, Ђорђе Ћелић и Марко Ћеранић.

Стријелци за Борац: Ђурђевић 9, Даничић 3, Комненовић 3, Безбрадица 2, Марић 2, Херцеговац 1, Ћелић 1, Ћеранић 1.

(борац-спорт, фото: ТВ турнир шампиона Добој 2017)