Фудбалери Борца пласирали су се тешком муком у осмину финала Купа БиХ савладавши данас у Гацку домаћу Младост, члана друголигашког истока Републике Српске, резултатом 0:1. Све до 85. минута на Градском стадиону у Гацку актуелан је био почетни резултат и чинило се да ће одлуку о путнику међу 16 најбољих тимова донијети пенал-лутрија.
Међутим, пет минута прије краја, главни судија Емир Спахалић из Мостара досудио је једанаестерац за „црвено-плаве“ због прекршаја који је начинио капитен Младости Бојан Мрковић, којем је том приликом показан други жути картон на утакмици. Одговорност је преузео најбољи стријелац Борца у досадашњем току сезоне Тони Јовић, матирао домаћег чувара мреже Слободана Гузину и одвео свој тим у наставак борбе за трофеј у Купу.
Из Купа БиХ данас је елиминисан мостарски Вележ, који је на стадиону у Врапчићима поражен резултатом 0:1 од новоградске Слободе, посљедњепласираног тима Прве лиге Републике Српске. Од куп-такмичења се на старту опростио и Рудар Приједор, који је Широки Бријег и стадион Пецара напустио са чак 5 лопти у мрежи.
Мечеви осмине фиала Купа БиХ заказани су за 21. октобар и 4. новембар.
МЛАДОСТ (ГАЦКО) – БОРАЦ 0:1
стријелци: 0:1 Т. Јовић (85, једанаестерац), стадион: Градски у Гацку, гледалаца: 300, судија: Емир Спахалић (Мостар), жути картони: Топаловић, Мрковић, Лозо, Сушић (Младост), црвени картон: Мрковић (Младост, 83. минут).
МЛАДОСТ (ГАЦКО): Гузина, Мрковић, Лозо, Топаловић (од 79. минута Самарџић), Ћеранић (од 87. минута Николић), Пушара, Сушић, Петковић (од 64. минута Горановић), Комненић, Салатић, Дракул. Тренер: Жељко Поповић.
БОРАЦ: Ружић, Саничанин, Кикић (од 46. минута Марјановић), Илић (од 64. минута Предраговић), Т. Јовић, Стојановић, Кузмановић (од 61. минута Ђорђиловић), Бечелић, Рунић, Паштар, Јандрић. Тренер: Петар Курћубић.
(борац-спорт)


















