Титула остаје само сан: Борац подбацио против Извиђача, ”скаути” на плус 7 у Борику

Рукометаши Борца су се, након суботњег дербија са Извиђачем, практично опростили од освајања титуле.

”Скаути” су у Борику, у дербију полусезоне, тријумфовали разликом од седам голова (27:34) и црвено-плавима у борби за трофеј одмакли на шест бодова, уз меч мање, па су играчима Ирфана Смајлагића остале теоретске шансе да титулу државног првака након двије године врате у Бањалуку.

Чувар мреже Љубушака Харис Суљевић одбранио је четири шута Борчевим рукометашима у првих пет-шест минута, послије којих је гостујући тим био у предности од три гола (1:4). Веома брзо се, ипак, Борац консолидовао, па је тако у 9. минуту дошао до 4:4, а онда и до првог вођства, у 12. минуту, голом Недима Хаџића из седмерца (6:5).

Имали су црвено-плави још у пар наврата предност од једног гола (7:6, 8:7, 9:8), у једном тренутку су Борчеви играчи имали и напад за плус два, али након што је Арсеније Бубић погодио пречку, Извиђач је поново успоставио контролу и у финишу првог дијела дошао до предности од два гола (14:16).

Хаџићевим погоцима, Смајлагићев тим је поново дошао до егала (16:16), док је првих 30 минута голом десетак секунди прије краја закључио Јуре Бубало.

Показало се на крају да је веома лоше отварање другог дијела коштало црвено-плаве повољног резултата у овом мечу. За шест минута наставка, ”скаути” су креирали серију 6:1, за 17:23 на семафору, што је упалило аларме.

Успио је Борац, са три везана гола Николе Маливојевића, да преполови минус (21:24), а потом и да крене у напад за минус два, али кад није успио да реализује неколико таквих прилика, Извиђач је то сурово казнио те пола минута прије краја дошао до максималног плуса на овој утакмици (26:34).