Титула је све ближе! Врањеш срушио Зрињски у Платоновој, Борац 2 корака испред Сарајева 3 кола прије краја!

На 33. годишњицу највећег успјеха, освајања Купа маршала Тита, Борац је направио огроман корак ка титули у БиХ!

Фудбалери Борца вечерас су, у дербију 30. кола m:tel Премијер лиге БиХ, у претпосљедњој домаћој утакмици савладали Зрињски резултатом 2:1, те искористили кикс Сарајева које је раније током вечери ремизирало са Слободом (0:0), па три кола прије краја сезоне црвено-плави на лидерској позицији имају два бода више од другопласираног ”бордо” тима!

Јунак побједе над ”племићима” био је двоструки стријелац Стојан Врањеш, који је мрежу иза леђа Мире Варводића погађапо у 14. и 42. минуту, те са нова два гола побјегао најближим пратиоцима на листи премијерлигашких стријелаца! Борчев капитен ”љубоморно” чува прво мјесто са 14 голова, а иза њега су Немања Билбија (Зрињски, 12), Обрен Цвијановић (Вележ) и наш Горан Закарић са 11…

Први гол на мечу Борац је постигао из прекида – корнер је извео Ђорђе Ћосић, а лопта је стигла до Врањеша, који поспрема лопту у мрежу за, у том тренутку, свој 13. премијерлигашки гол у сезони.

Зрињски је изједначио осам минута касније – Немања Билбија је главом спустио лопту за Драгана Јурановића, који је јурнуо ка Борчевој одбрани и потом искоса са десне стране неодбрањиво шутирао у доњи десни угао Лакићевог гола.

Био је Борац у сјајној прилици да у 39. минуту дође до вођства, али је на асистенцију Врањеша Дејан Мелег погодио стативу, да би само три минута касније Борчев капитен ”исписао” нови резултат на семафору.

Искористио је Врањеш једну дубинску лопту, побјегао чуварима и лако постигао погодак, који је, показало се на крају, био довољан и одлучујући за огромну побједу – и велики корак ка титули!

Борац, рекосмо, три кола прије краја има два бода више од Сарајева, а до краја сезоне му је, од могућих девет, потребно још седам бодова како би по други пут у клупској историји постао шампион Босне и Херцеговине!

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 2:1

стријелци: 1:0 Врањеш (14.), 1:1 Јурановић (22.), 2:1 Врањеш (42.), стадион: Градски, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Војновић, Закарић, Дујаковић (Борац), Љубић, Јаковљевић, Ћорлука, Треботић (Зрињски).

БОРАЦ: Лакић, Узелац, Ћорић (од 76. минута Дујаковић), Ћосић, Молс, Војновић, Бртан, Врањеш (од 90+2. минута Босанчић), Мелег (од 90+2. минута Чавић), Мораитис (од 83. минута Механовић), Закарић. Тренер: Марко Максимовић.

ЗРИЊСКИ: Варводић, Ћорлука, Зломислић (од 61. минута Машић), Јаковљевић, Љубић (од 46. минута Башић), Енин (од 46. минута Треботић), Марушић (од 46. минута Тодоровић), Магдић, Јурановић (од 77. минута Шкрбић), Тичиновић, Билбија. Тренер: Сергеј Јакировић.