Рукометашице бањалучког Борца забиљежиле су и осамнаесту првенствену побједу и на тај начин и званично постале шампионке БиХ, четврти пут узастопно. Овога пута изабранице тренера Рада Унчанина биле су боље од приједорске Мире (28:34). Послије утакмице, о којој не треба много трошити ријечи, члан Извршног одбора Рукометног савеза БиХ Александар Миљуш Борцу је уручио прелазни пехар, пехар у трајно власништво, као и златне медаље за освојено прво мјесто у премијерлигашкој трци.
– У Приједору је била права слављеничка атмосфера. У првом полувремену дјевојке су одиграле сјајно и стекле предност од девет голова разлике (9:18), тако да сам у наставку меча прилику пружио младим играчицама које су је искористиле на најбољи могући начин. Ми се већ окрећемо финалном турниру Купа БиХ, а завршница овог такмичења на распореду је 28. и 29. маја у Сарајеву. Ривал у полуфиналу биће нам Илиџа, а у другом сусрету снаге ће да одмјере Катарина и Љубушки – рекао је шеф стручног штаба Борца Раде Унчанин.
МИРА – БОРАЦ 28:34 (9:18)
дворана: „Младост“
гледалаца: 150
судије: Татјана Праштало и Весна Тодоровић (обје из Бањалуке)
делегат: Милан Ђурашиновић (Приједор)
седмерци: Мира 6 (5), Борац 5 (3)
искључења: Мира четири минута, Борац осам минута
МИРА: Е. Бришевац, Ј. Бришевац, С. Иветић, Ј. Мутић, Сорак 1, Кузмановић 6, Торбица 8, Дукић, Карачић 4, Кесар, Љ. Иветић, Д. Мутић, Дамјановић 3, Кукић 6.
Тренер: Златко Јосић.
БОРАЦ: Сучевић, Кекић 5, Гојић 1, Радић 1, Богојевић, Рајилић 2, Марић 2, Др. Кнежевић 1, Де. Кнежевић 9, Црнић 3, Остојић 1, Бабић, Клинац 9, Радановић.
Тренер: Раде Унчанин.
(Фокус)



















