Футсал

Тежак пораз Борца у Источном Сарајеву – 9:1 за Танго

Футсалери Борца били су велики фаворити у дуелу са Тангом, друголигашем Републике Српске, у четвртфиналу куп-такмичења у РС.

Умјесто очекиване побједе, међутим, доживјели су болан пораз – изгубили су у Источном Сарајеву резултатом 9:1!

Већ до одласка на одмор играчи Танга имали су предност од четири гола, које су постигли у интервалу од 1. до 11. минута (стријелци Неир Линдов, Иван Трифковић, Денис Панџа и Емрах Бабић).

Наставак је почео поготком Харуна Хонића у 22. минуту за 5:0, потом је услиједио једини гол Борца на овој утакмици, који је постигао Игор Мирковић (27.), да би у интервалу од 32. до 37. минута домаћи састав још четири пута (Нијаз Мулахметовић, Денис Панџа, Немања Кнежевић 2) матирао црвено-плаве, који су на овај меч отпутовали са само шест играча.

Тако је, осим стартне петорке, на овој утакмици наступио још само резервни голман Димитрије Милановић.

Није Борац тако успио да понови резултат из прошле сезоне, када је стигао до финала куп-такмичења, па се сада у потпуности окреће борби за што бољи пласман у Премијер лиги БиХ.

Први наредни ривал у том такмичењу, након FIFA термина, биће Жељезничар у Сарајеву.

ТАНГО – БОРАЦ 9:1

стријелци: 1:0 Линдов (1.), 2:0 Трифковић (4.), 3:0 Панџа (8.), 4:0 Бабић (11.), 5:0 Хонић (22.), 5:1 Мирковић (27.), 6:1 Мулахметовић (32.), 7:1 Панџа (34.), 8:1 Кнежевић (35.), 9:1 Кнежевић (37.), дворана: у Источном Сарајеву, гледалаца: 100, први судија: Горан Илић (Добој), други судија: Дарко Вукојевић (Добој), трећи судија: Дејан Лазић (Добој), жути картони:

ТАНГО: Трифковић, Лигата, Пушара, Линдов, Шеховац. Још су играли: Лакић, Хонић, Ђорем, Панџа, Кнежевић, Мулахметовић, Бабић.

БОРАЦ: Пролић, Аљ. Муњиза, Ал. Муњиза, Јанковић, Мирковић. Још су играли: Милановић.