Тежак пораз Борца у дуелу са Радником: Осам голова Бијељинки, опстанак у елити све даље

Фудбалерке Борца доживјеле су тежак пораз у дуелу са бијељинском екипом Радник-Бумеранг у оквиру 14. кола Премијер лиге БиХ.

Бијељинке су у Бањалуци тријумфовале резултатом 0:8, а троструки стријелац за гошће била је Лана Радуловић. По два пута су црвено-плаву мрежу тресле Уна Ранкић и Јаница Филиповић, док је један гол постигла Весна Његуш.

Борцу је ово био 11. пораз у сезони на 14 мечева, којим је додатно умањио ионако мале шансе за опстанак. Црвено-плаве су седам рунди прије краја сезоне претпосљедње, седме, са само седам бодова, а за ”сигурном зоном”, односно шестом позицијом на којој се тренутно налази Либеро, касне такође седам бодова.

Наредне такмичарске обавезе црвено-плаве очекују у суботу, 1. априла, када ће гостовати Фортуни у четвртфиналу Купа БиХ.

БОРАЦ – РАДНИК-БУМЕРАНГ 0:8

стријелци: 0:1 Ранкић (3.), 0:2 Радуловић (17.), 0:3 Ранкић (44.), 0:4 Радуловић (59.), 0:5 Радуловић (64.), 0:6 Његуш (67.), 0:7 Филиповић (73.), 0:8 Филиповић (76.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Ермина Абдаковић (Невић Поље), жути картони: Максимовић, Јовановић, Бараћ (Борац), Тешић, тренер Јевтић (Радник-Бумеранг).

БОРАЦ: Панић, Ђукановић (од 46. минута Предојевић), Бараћ, Јандрић (од 33. минута Савић), Битевић, Јовановић, Марјановић, Радић (од 65. минута Максимовић), Малиновић, Федена, Милановић. Тренер: Бојан Вукомановић.

РАДНИК-БУМЕРАНГ: Думањић, Митровић, Стојановић, Марковић, Тешић (од 67. минута Маринковић), Текић (од 46. минута Филиповић), Његуш, Радуловић, Стокановић (од 67. минута Лукић), Ранкић (од 46. минута Новаковић), Лакетић (од 46. минута Благојевић). Тренер: Драган Јевтић.

(борац-спорт, фото: ЖФК Борац/Никола Кулага)