Тешко у првом, па рутински у другом полувремену: Борац сломио отпор Криваје

Рукометаши Борца савладали су Кривају резултатом 30:21 у заосталој утакмици седмог кола Премијер лиге БиХ.

Црвено-плави су се током првог полувремена мучили са тимом из Завидовића, те на одмор отишли уз предност од два гола (14:12). У раној фази меча исто толико су заостајали за ривалом, први погодак постигли у петом минуту, а до првог вођства дошли тек у 15. минуту (6:5), али у других 30 минута ствари су ”легле” на своје мјесто.

У уводним минутима наставка Борац је стекао предност од пет голова, а онда потпуно загосподарио тереном, те у два наврата у финишу меча имао и двоцифрену предност (29:19, 30:20).

Најистакнутији појединац у црвено-плавом табору био је Никола Маливојевић са седам голова, док су Лука Перић и Амар Грачић у побједи учествовали уз гол мање.

Код гостију, Харис Башић и Дени Велић постигли су по четири поготка.

Борчевим рукометашима ово је била шеста побједа на исто толико мечева, а прилику да укњиже седму имаће предстојећег викенда, када ће угостити Слогу из Горњег Вакуфа/Ускопља.

(борац-спорт, фото: МОНДО)