”Танка” партија црвено-плавих: Борац поражен у Љубушком

Очекивала се неизвјеснија утакмица, али је неизвјесност ипак изостала – рукометаши Борца су прилично лако поражени од Извиђача, резултатом 36:29, у дербију трећег премијерлигашког кола.

Играчима Мирка Микића ово је други пораз у шампионату (изгубили од Леотара 23:22), док су ”скаути” уписали другу побједу у исто толико одиграних утакмица (савладали Слогу 32:31).

Много боље је дјеловала домаћа екипа цијелим током утакмице, дошавши до плус три у осмом минуту (4:1), затим до предности од четири гола на истеку 12. минута (8:4), док је максималан плус у првом дијелу од шест голова, колико је било и приликом одласка на одмор (20:24), стекла у пар наврата.

Половином другог полувремена, ”скаути” су дошли и до максималних плус 9 (29:20), претходно постигавши два гола и одбранивши један напад уз два играча мање у пољу.

У наредном колу, Борац ће 1. октобра у дворани ”Центар” угостити Вогошћу.

ИЗВИЂАЧ – БОРАЦ 36:29

дворана: у Љубушком, гледалаца: 500, судије: Џенан Грбић (Брчко) и Мирза Талетовић (Градачац), седмерци: Извиђач 4 (2), Борац 5 (3), искључења: Извиђач 20 минута, Борац 10 минута.

ИЗВИЂАЧ: Херцег, Суљевић, Вукшић 2, Лукенда 2, Алиловић 4, Кос 8, Кесо 2, Љубић 1, Дедић, Бошковић, Бубало 4, Шаравања 3, Павловић 5, Ћешко 1, Вујовић 4, Бебек. Тренер: Тони Чолина.

БОРАЦ: Бркић, Ивановић, Перић, Јелушић 1, Каламанда 2, Петровић, Њежић 9, Маливојевић 2, Грачић 3, Драганић 1, Стојановић, Рожић 6, Суботић, Кнезовић, Бајчета 5. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)