Субић погодио за тријумф: Борац трећи пут у сезони савладао Младост

Борчеви фудбалери побједом су ушли у трећи, одлучујући круг m:tel Премијер лиге БиХ.

Црвено-плави су на Градском стадиону савладали Младост из Добоја код Какња резултатом 1:0, а једини гол био је дјело Александра Субића у 68. минуту.

Алмедин Зиљкић желио је да проигра Субића у казненом простору, испрва лопта није стигла до њега, али су се два дефанзивца сударила, па је лопта срећно дошла до Борчевог лијевог бека, који је искористио ситуацију и постигао овосезонски првенац у црвено-плавом дресу.

Иначе, већим дијелом сусрета, Борац је био бољи ривал од тима из Какња.

Поништена су му два поготка због офсајда – први пут Врањешу у 15. минуту, а други пут Механовићу десет минута прије краја. У финишу првог дијела сјајну шансу је пропустио поменути Механовић, али је голман Велић сачувао гол, да би на старту наставка и Војновић запријетио чувару мреже Какањаца, који се и у том наврату истакао.

Недуго касније Врањеш је погодио пречку, а најбољу шансу за гол Младост је имала у 39. минуту.

Павловић је одбранио један покушај Алића из слободног ударца, да би у наставку акције Дејановић промашио практично празан гол.

У наредном колу, Борац ће гостовати у Бијељини екипи Радника.

БОРАЦ – МЛАДОСТ 1:0

стријелци: 1:0 Субић (68.), стадион: Градски, без гледалаца, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: Војновић (Борац), Махмић, Бегић, Вазда (Младост).

БОРАЦ: Павловић, Узелац, Ћорић (од 80. минута Дујаковић), Зиљкић (од 80. минута Кујунџић), Ћосић, Војновић, Бртан (од 86. минута Молс), Субић, Врањеш, Механовић (од 86. минута Мораитис), Закарић (од 61. минута Мелег). Тренер: Марко Максимовић.

МЛАДОСТ: Велић, Алић, Жуљ, Шабановић, Ћеримагић (од 82. минута Миљановић), Јахић, Шарић (од 82. минута Владић), Дејановић, Махмић, Јусић (од 20. минута Вазда), Бегић (од 84. минута Ханџић). Тренер: Немања Миљановић.