Стартна постава одлична, ”танка” партија резервиста: Борац поражен у првој контролној утакмици

Фудбалери Борца поражени су од Војводине резултатом 1:0 у првој контролној утакмици на припремама у Словенији.

Меч је одигран на стадиону у Словенским Коњицама, а једини гол био је дјело Милана Видакова у 61. минуту.

Током првог полувремена, поставу Борца чинили су Павловић, Војновић, Спремо, Гајић, Андрић, Пишчевић, Попара, Татар, Мелег, Закарић и Лукић. У другом полувремену, тренер Лалатовић је потпуно промијенио тим, па су прилику добили Лакић, Лазић, Шушић, Милојевић, Бошњак, Молс, Бегић, Кулашин, Чавић, Мркаић, Субић и Гргић.

Борац је био знатно надмоћнији у првом полувремену од Новосађана, те је креирао 4-5 опасних ситуација пред голом ривала.

Први је у петом минуту запријетио Јово Лукић силовитим ударцем са дистанце, да би у 28. минуту Пишчевић био излокиран. Само минут касније Бењамин Татар је пробао искоса са лијеве стране, у 35. минуту је Горан Закарић желио да проигра Лукића, али овај није успио да захвати лопту, док је првих 45 минута закључено ударцем Закарића послије којег се у гужви није снашао Лукић.

Једини покушај у првом дијелу Војводина је имала у 36. минуту, када је након ударца Уроша Николића лопта прохујала поред лијеве стативе Борчевог гола.

У другом дијелу, “друга слика” на терену – Војводина је преузела конце игре, била знатно конкретнија од Борца, а као плод такве игре стигао је гол у 61. минуту, када је Игор Јеличић асистирао Милану Видакову, најбољем прошлосезонском стријелцу Младости ГАТ.

До краја меча новосадски играчи су још два пута запријетили – преко Вељка Симића, који је у 76. минуту искључен због два жута картона, и Небојше Бастајића. Са друге стране, Борац се пробудио тек у посљедњих 15-ак минута, приморао све играче Војводине да се повуку на своју половину и заиграо офанзивније, али до краја меча није било промјене резултата.

БОРАЦ – ВОЈВОДИНА 0:1

БОРАЦ: Павловић, Војновић, Спремо, Гајић, Андрић, Пишчевић, Попара, Татар, Мелег, Закарић, Лукић. Још су играли: Лакић, Лазић, Шушић, Милојевић, Бошњак, Молс, Бегић, Кулашин, Чавић, Мркаић, Субић, Гргић. Тренер: Ненад Лалатовић.

ВОЈВОДИНА: Симић, Стевановић, Копитовић, Миланов, Мајсторовић, Топић, Зукић, У. Николић, Нешковић, Н. Николић, Вукчевић. Још су играли: Царевић, Јеличић, Јелековић, Ђорђевић, Бјековић, Буснић, Бастајић, Симић, Видаков, Ивановић, Милошевић. Тренер: Милан Раставац.