Срушена Слога у ”Борику”, Борац засјео на прво мјесто!

Рукометаши Борца први пут се од старта такмичарске сезоне налазе на лидерској позицији у Премијер лиги Босне и Херцеговине! ”Црвено-плави” су вечерас у дворани Борик, у мечу шестог кола, савладали добојску Слогу резултатом 31:25 и са 15 бодова се ”шепуре” на првом мјесту, уз бод више од височке Босне и три од досадашњег лидера Грачанице, која је поклекла у Требињу (30:26).

Првих 20-ак минута меча припало је Добојлијама, који су током поменутог дијела игре имали и три гола предности (4:7). Ипак, Борац је до краја полувремена успио не само да се консолидује, већ и успостави потпуну контролу над игром и резултатом, те у наставак уђе при плусу од пет голова (15:10).

Половином другог периода, Микићев тим је одмакао на осам корака (22:14), али је Слога успјела да искористи чињеницу да је нешто касније имала и три играча више на терену (због прекршаја искључени Јеремић и Лукић, а Миљковић због приговора), па је на семафору писало 22:18.

Ипак, када је наш тим поново био комплетан, врло брзо су постигнута два везана гола, послије чега се питање око коначног исхода више није постављало.

У саставу Борца најефикаснији је био Владан Ђурђевић са седам голова, пет пута је мрежу Слоге затресао Владан Ђурђевић, а 18 одбрана је забиљежио Бојан Љубишић. Код гостију, први по ефикасности је био Хасо Ћосић са девет голова.

У наредном, седмом колу, које се игра за викенд, Борац ће гостовати екипи Маглаја.

БОРАЦ – СЛОГА 31:25

дворана: Борик, гледалаца: 600, судије: Амар Коњичанин и Дино Коњичанин (Високо), седмерци: Борац 3 (2), Слога 3 (3), искључења: Борац 14 минута, Слога 8 минута.

БОРАЦ: Љубишић (18 одбрана), Суботић, Ракоција 4, Јеремић 2, Лињареш де Соуза, Ђурђевић 7, Тодоровић 2, Даничић, Миљковић 1, Њежић, Лукић 2, Кнежевић 1, Вучићевић 4, Рађеновић 5, Ћелић 1, Дакић 2. Тренер: Мирко Микић.

СЛОГА: Богдановић (8 одбрана), Кнежевић, Анђелић 2, Бубић 2, Мишановић 1, Престаш 1, В. Станковић 4, Стојановић, Лазић, Максимовић, Бајовић, Зекић 5, Б. Станковић 1, Ристић, Миличевић, Ћосић 9. Тренер: Данко Панић.