Спектакл на стадиону ”Рођени”: Вележ – Борац 4:6, три гола Николе Турањанина, Дориан Курузовић двоструки стријелац

Јуниори Вележа и Борца одиграли су данас на стадиону у Врапчићима фантастичну утакмицу у оквиру четвртог кола Премијер лиге БиХ, из које су на крају црвено-плави изашли као побједници. Публика је, наиме, на стадиону Рођени видјела чак 10 голова, по пет и у једном и у другом полувремену, а коначан резултат гласио је 4:6!

До вођства су већ у 9. минуту стигли домаћи фудбалери поготком Хариса Балавца. Међутим, до одласка на одмор између два полувремена Борац не само да је преокренуо резултат, већ успио чак четири пута да затресе мрежу Вележа: два пута је то учинио Дориан Курузовић (у 15. и 20. минуту), а пратили су га Никола Турањанин у 39. и Срђан Ескић у 44. минуту.

Чинило се тада да су Мостарци нокаутирани и да ће Борчев тим лако стићи до премијерне побједе у текућој сезони, али није било тако. За 18 минута пулени Авде Калајџића изједначили су резултат: прво је, наиме, у 49. минуту мрежу Исака Бадића затресао Денис Тојага, потом је три минута касније прецизан био и Харун Кајтаз који је у игру ушао на старту наставка умјесто стријелца првог гола Хариса Балавца, док је четврти гол Вележа, у 67. минуту, био дјело Анеса Аговића.

Ипак, испуштена предност од чак три гола није деморалисала црвено-плаве, који су преко Николе Турањанина постигли још два поготка и заслужено тријумфовали. Само два минута након Аговићевог гола, Турањанин је био прецизан за 4:5, а ривала је дотукао у 82. минуту, својим данас трећим, а укупно четвртим премијерлигашким голом, чиме се изједначио на другом мјесту листе стријелаца са Берином Чатићем из Травника.

Захваљујући данашњој побједи, изабраници Зорана Драгишића су напредовали за једну позицију на табели и сада су дванаести.

У наредном колу, Борац ће на Градском стадиону дочекази зенички Челик, који заузима посљедње мјесто без иједног освојеног бода.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 4:6 (1:4)

стријелци: 1:0 Балавац (9.), 1:1 Курузовић (15.), 1:2 Курузовић (20.), 1:3 Турањанин (39.), 1:4 Ескић (44.), 2:4 Тојага (49.), 3:4 Кајтаз (52.), 4:4 Аговић (67.), 4:5 Турањанин (69.), 4:6 Турањанин (82.), стадион: Рођени, гледалаца: 50, судија: Дарко Обрадовић (Столац), жути картони: Аговић (Вележ), Курузовић, Амиџић, Арсић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Фишић, Звиздић (од 62. минута Пирић), Јеловац (од 72. минута Демић), Алагић, Аговић, Пуце, Манџука, Хусовић (од 46. минута Пеља), Балавац (од 46. минута Кајтаз), Тојага, Заимовић (од 72. минута Џелиловић). Тренер: Авдо Калајџић.

БОРАЦ: Бадић, Милутиновић, Милојевић, Јаворац, Арсић, Мартић (од 56. минута Латиновић), Турањанин, Курузовић (од 56. минута Вуковић), Ескић (од 77. минута Стојичић), Амиџић, Вукобратовић (од 60. минута Боснић). Тренер: Зоран Драгишић.