СОС канал се присјетио окршаја Борца и Приштине у полуфиналу Купа СФРЈ 1988.

За пет дана навршиће се тачно 32 године откако је Фудбалски клуб Борац остварио један од највећих успјеха у клупској историји освојивши Куп маршала Тита, и то као једини друголигаш СФРЈ којем је то пошло за руком.

На путу до финала са фаворизованом Црвеном звездом, коју су изабраници Хусније Фазлића савладали резултатом 1:0 на стадиону ЈНА (једини стријелац био је Сенад Лупић), Борац је прво редом елиминисао Радник из Козарске Дубице (0:9), Козару из Градишке (0:2), јајачку Електробосну (2:1), приједорски Рудар (2:1), Јединство из Бихаћа (0:0, пеналима 2:3), требињски Леотар (4:1) и Осијек (1:1, пеналима 3:2), након чега су на ред дошли двомечи.

У осмини финала је заустављен Спартак из Суботице (1:1 у Суботици, 1:1 у Бањалуци, пеналима 5:4), па Војводина (пораз у Новом Саду 3:0, па култни бањалучки тријумф 6:1) и Приштина (у гостима 1:1, у Бањалуци 0:0, пеналима 4:1 за Борац).

У првом мечу домаћин је повео голом Кујтима Шаље већ у десетом минуту, а да се Борац кући врати непоражен, побринуо се Алберт Побор поготком из 35. минута.

Након што у граду на Врбасу није било голова, приступило се извођењу пенала јер тад није важило правило гола у гостима.

На крају, Борац је тријумфовао резултатом 4:1, а стријелци за наш тим са ”креча” били су Ненад Поповић, Сенад Лупић, Амир Дургутовић и Суад Беширевић, док је у табору ривала прецизан био само већ поменути Кујтим Шаља.

Управо те друге утакмице са екипом Приштине, која се играла 13. априла 1988. године на Градском стадиону, присјетио се београдски СОС канал у емисији ”Сјећања”:

БАЊАЛУКА, 13. април 1988.

БОРАЦ – ПРИШТИНА 0:0 (пеналима 4:1)

стријелци из пенала: Поповић, Лупић, Дургутовић и Беширевић за Борац, а Шаља за Приштину, стадион: Градски, гледалаца: 20 000, судија: Здравко Јокић (Београд), жути картон: Садриу (Приштина).

БОРАЦ: Јаковљевић, Малбашић, Поповић, Билбија, Липовац, Шпица, Дургутовић, Матејић, Беширевић, Лемић (од 46. минута Побор), Лупић.

ПРИШТИНА: Лемајић, Лапаштица, Садриу, Дураку, Пупавац, Морина, Станковић (од 88. минута Каличанин), Белопоља, Лепињица, Неџипи, Шаља.

(борац-спорт, фото: архива)