Слабо прво, добро друго полувријеме: 70. рођендан прослављен побједом над Искром

Рукометаши Борца обиљежили су седам деценија постојања клуба тријумфом над бугојанском Искром резултатом 33:24 у оквиру 18. кола Премијер лиге БиХ.

Касније током вечери, Грачаница је поражена од Извиђача резултатом 33:27, па изабраници Мирка Микића 12 кола прије краја сезоне имају четири бода више од Грачанице која је на другој позицији.

Мало тога је функционисало у игри Борчевих рукометаша током првих тридесет минута. Слаба реализација контри и полуконтри, те велики број промашених зицера, условили су да Бугојанци половином тог дијела игре стекну предност од три гола (6:9), колико су имали и у самом финишу првог дијела (10:13).

Ипак, у посљедња два-три минута игре у том периоду, Борац је серијом 3:0 дошао до изједначења, а затим у другом полувремену ипак ствари поставио на своје мјесто.

Већ у 42. минуту Борчева предност је износила пет голова (22:17), послије чега се, показало се, питање око коначног исхода више није постављало.

У наредном колу, Борац ће сљедећег викенда гостовати Вогошћи Пољине Hills.