Кошарка

СКК Борац 1947 застао на прагу преокрета у Приједору

Кошаркаши СКК Борац 1947 поражени су синоћ у Приједору од екипе Hunters резултатом 83:77 у заосталој утакмици 11. кола Друге лиге Републике Српске (запад). ”Црвено-плави” у други дио сезоне улазе са друге позиције на табели, уз омјер од седам побједа и три пораза, у првом колу наставка сезоне су слободни, а први меч у прољећном дијелу првенства одиграће почетком фебруара, када гостују у Дрвару екипи Борца 72, која након првог дијела има шест побједа и четири пораза.

Прилично слабо је наш тим ушао у меч, дозволивши противнику да уз три тројке већ у првој четвртини одмакне на 12 поена (16:4). Половином друге четвртине, ”црвено-плави” су се резултатски вратили у меч (30:28), а потом у финишу тог дијела игре поново дозволили ривалу да се ”одлијепи”, па се у друго полувријеме ушло при резултату 44:33.

На пет минута до краја трећег периода наш тим је заостајао 17 поена за Приједорчанима (57:40), а у исто вријеме остао без Луке Вуковића, који је доживио повреду шаке при једном дефанзивном скоку, након чега је изашао из игре, те се више није враћао.

Ипак, није то деморалисало наше играче, који су и тај дефицит успјели да ”санирају”, па су на четири минута до краја меча били само корак иза тима који предводи Синиша Шолаја (71:70).

На 100 секунди до краја на семафору је писало 77:75 за домаће, СКК Борац 1947 је био у нападу за изједначење или евентуално вођство, али га није искористио, што на другој страни није пропустио да казни Стефан Радиновић за 79:75 на 57 секунди до краја меча, што је, и показало се, било довољно да Приједорчани тријумфују и нанесу нашим играчима трећи пораз у сезони.

У домаћем саставу најбољи поентерски учинак имао је Александар Смиљанић са 28 поена, Стефан Радиновић је постигао 18, капитен Синиша Шорак је уписао 16, а Ђорђе Рендић 15 поена.

У нашој екипи, Никола Грујић је постигао 19 поена, Марко Секулић 16, а Никола Шарић 12 поена.

HUNTERS – СКК БОРАЦ 1947 83:77

(27:20, 17:13, 23:23, 16:21)

дворана: ”Младост”, гледалаца: 50, судије: Ђорђе Митровић, Драгослав Рађевић и Дејан Шобот.

HUNTERS: Добријевић 4, Врањеш, Кричковић, Рендић 15, Радиновић 18, Шорак 16, Гаврановић, Мирковић, Вујичић, Смиљанић 28, Илић, Марин 2. Тренер: Синиша Шолаја.

СКК БОРАЦ 1947: Павић, Њежић 6, Ирић, Вуковић 7, Шарић 12, Попржен 8, Д. Гајић 3, Чуковић 2, Н. Гајић 2, Грујић 19, Кондић 2, Секулић 16. Тренер: Бојан Божић.